Anglia synon Botërorin 2030

Panorama Sport (Albania) - - KUPA E BOTËS -

Maroku mbeti i zhgënjyer nga humbja e mundësisë për të organizuar Botërorin e vitit 2026, e cila u caktua të zhvillohet në SHBA, Kanada dhe Meksikë. Mirëpo, duke parë mundësitë teknike të Marokut dhe të Anglisë, atëherë kjo e fundit duhet ta synojë Botërorin e 2030-s. Ky është një sugjerim që vjen nga Devid Gill, zëvendëspresidenti i FIFAs. Ky i fundit, i cili ka qenë edhe në rolin e drejtorit ekzekutiv të Mançester Junajtid, sinjalizon Anglinë që ta tentojë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.