Tension në Shkodër, Veleçiku ndal Dinamon

-

Dinamo ёshtё пда1иг пё пё barazim ра gola пё sfidёn е luajtur dje пё "Reshit Rusi" гх1а VeleSikut. 61utё kanё НоглЬог пё 11-metёrsh ф пё fillim tё ndeshjes, пдёгва е shohin еЁеп shtatё pikё larg Vllaznisё 5ё vendit tё рагё dhe lufta рёг kreun bёhet тё е vёshtirё. Г'4бе5Ыа [о$ ka nisur е shpejtё dhe пё minutёn е 4-t, gjygtari kryesor 1.ауег А11а akordon njё 11-metёrsh рёг migtё. Pankina vendёse dhe tifozёt е Velesikut ф dje ishin tё shumtё пё питёг kanё nisur protestat dhe kontestime­t ndaj vendimit tё arbitrit. Теп-sioni ka zgjatur рёг disa minu-ta dhe vetёm pasi ёshtё getё-suar gjithska, ka genё Маг-lind Nuri ф ka goditur, рог ka pritur portieri Vjerdha. Мё раз, loja ka vazhduar те пё presion tё vazhdueshё­m рёг гге(Н 20 minuta те protago-nist ekipin mik. Ме kalimin е minutave, vendёsit е kanё Ьа1апсиаг lojёn dhe kanё kr-ijuar га5(е те Banushin dhe Aleksandёr, рог ра rezultat. Ре5а е рагё ёshtё тЬу11иг те tension ku pjesёtarё tё stafit vendёs kanё hyrё пё fushё, duke protestuar ndaj gjygtarёve. Eshtё dashur ndёrhyrja е Согсаче tё геп-dit рёг tё 4etёsuar situatёn. Pjesa е дунё ka ра5ог пё tab-1о tjetёr ku VeleSiku ka mar-гё 1гепа е lojёs пё dorё, рог sulmuesit D.Cockaj dhe Нава nuk konkludojn­ё рага portёs, kjo е1'е pёr meritё tё роп-ierit Еао. Ме mjaft еп5Ёоя пё fushё ёshtё mbyllur taki-mi VeleSiku-Dinamo те rezu- ltatin е bardhё 0-0. Ndёrkaq, ра incidentit tё krijuar пё pjesёn е parё, zyrtarёt е Г5НГ-sё kanё nxjerrё яда vendi i punёs pёrfagёsue­sit е mediave sportive, tё gazetёs "Panorama 5роп", Ра. dio Tiranrк Ahe relevi7inn­evн bkale. Bashkim Ramekai