GOLAT: Sina 80’, 86’ (11-m), Hasanas 84’ / Cungu 33’, Kodra 87’

TIRANA: Lenja, Karati, E.prifti (Hasanas 30’), Çelaj (Baruti 46’), Xaka (Nela 60’), Sina, Areza, Ageja, Qehaja (Lecini 70’), Abazi, Hoxha. Trajner: F.muhameti

VLLAZNIA: Jukaj, Repaj (Rroku 68’), Kodra, Boshti, Dodaj, Zaganjori, Muhaj, Cungu, Shima (Palali 60’), Selmani (Lumçi 76’), Maliqi (Gjondrekaj 80’). Trajner: B.bizi

GJYQTARË: B.kaimi, A.zalla, A.memlikaj (Tiranë);

KARTONË TË VERDHË: Sina 41’ / Lumçi 85’

Tirana shkëlqyer dhe të Vllaznia dielën në kanë kompleksin zhvilluar një “Skënder ndeshje Halili”. të 10 minutat e fundit të lojës kanë qenë dramatike, pasi u shënuan plot 4 gola, ndërsa fitorja u buzëqeshi bardhebluv­e që drejtohen nga Fatjon Muhameti. Skuadra shkodrane e trajnerit Brikeno Bizi ka qenë më mirë në pjesën e parë, duke kaluar në avantazh pas goditjes së mesfushori­t Uilliam Cungu në minutën e 33-të. Paratërinj­të shkodranë shkuan në dhomat e zhveshjes me fitoren minimale. Pas pushimit mes pjesëve, bardheblut­ë futen më të karikuar në fushë. Megjithatë, vetëm pas minutës së 80-të Tirana ia del të barazojë me Sinën. Ky gol u jep zemër vendësve, që dyfishojnë shifrat me Hasanas në minutën e 84-t. Më pas është Sina që shënon sërish, këtë herë nga pika e bardhë e penalltisë. Për ta bërë ndeshjen edhe më dramatike, mendon Kodra për kuqeblutë. Tri minutat e fundit kanë qenë mjaft të zjarrta, por bardheblut­ë fituan me shifrat 3-2. ABDULLA DUSHKU