Oslobodjenje

Engleski velikani iz

- Piše: ZLATKO ŠARIĆ

Liverpool je remizirao 3:3 s Benficom, dok je Manchester City odigrao bez golova protiv Atletica u Madridu

Atletico - Manchester City 0:0

Stadion: Wanda Metropolit­ano u Madridu. Gledalaca: 65.675. Sudija: Daniel Siebert (Njemačka). Žuti kartoni: Felipe, Llorente, Savić (Atletico), Rodri, Mahrez, Ake, Foden, Cancelo (Manchester City). Crveni karton: Felipe (Atletico) - drugi žuti karton. Prvi meč: 0:1

ATLETICO MADRID:

Cancelo - De Bruyne (65. Sterling), Rodri, Gündogan - Mahrez, Foden, B. Silva (79. Fernandinh­o). Trener: Josep Guardiola.

Nakonštosu­uprvojutak­micičetvrt­finala Lige prvaka igrali totalni bunker i izgubili sa 0:1, fudbaleri Atletico Madrida mnogo ofanzivnij­e su otvorili uzvrat protiv Manchester Cityja.

Ipak, u prvih 45 minuta nisu uspjeli da naprave ozbiljniju priliku, dok je Manchester City u 30. minuti pogodio stativu, kada je šutirao Gündogan.

U nastavku slična situacija na terenu, domaći napadaju, gosti se brane, ali ne dozvoljava­ju previše prostora protivniku. Atletico je najveću šansu imao u posljednji­m sekundama, kada je šutirao Correa, a sjajno odbranio Ederson.

Manchester City će u polufinalu igrati protiv Reala koji je izbacio Chelsea.

Liverpool - Benfica 3:3

Stadion: Anfield u Liverpoolu. Gledalaca: 51.373. Sudija: Serdar Gözübüyük (Nizozemska). Strijelci: 1:0 - Konate (21), 1:1 - Ramos (32), 2:1 - Firmino (55), 3:1 - Firmino (65), 3:2 - Jaremčuk (73), 3:3 - Nunez (83). Prvi meč: 3:1.

LIVERPOOL: Alisson - Gomez, Konate, Matip, Tsimikas - Keita, Milner (58. Alcantara), Henderson (58. Fabinho) - Jota (57. Salah), Firmino (90+2. Origi), Diaz (66. Mane). Trener: Jürgen Klopp.

BENFICA: Vlachodimo­s - Gilberto (90+1. Diaz), Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Weigl, Taarabt (66. Joao