Oslobodjenje

Čeka nas interesan

Donosimo vam pregled omladinski­h fudbalskih liga u Bosni i Hercegovin­i - juniorske, te elitnih i razvojnih liga kod kadeta i pionira

- Piše: SANEL KONJHODŽIĆ

U juniorskoj Premijer ligi BIH odigrano je nepotpuno 20. kolo, a čini se da ćemo imati više nego interesant­nu završnicu. Lider na tabeli je, kao i kod seniora, mostarski Zrinjski, koji je u ovom kolu sa minimalnih 1:0 savladao Radnik u Bijeljini i zadržao prednost koju ima na tabeli. Strijelac jedinog pogotka bio je Franko Sabljić u

29. minuti susreta. Drugoplasi­rana Sloboda je na Tušnju savladala ekipu Krupe rezultatom 2:0. Tuzlaci su sve riješili u prvom dijelu susreta, a pogotke su postigli Edis Buturović u

27. i Ali Mahmud u 40. minuti.

Treće mjesto

Sarajevo je tokom sedmice kao gost savladalo gradske rivale sa 3:1, a identičnim rezultatom je savladalo i Mladost u Doboju kod Kaknja. Muharem Trako je postigao pogotke u 22. i 39. minuti, dok je treći pogodak za bordo tim postigao Faris Đelilbašić u 52. minuti. Počasni pogodak za Mladost je postigao Adnan Berbić u 75. minuti. Sa ove dvije pobjede momci Dženana Uščuplića su stigli na treće mjesto na tabeli. Željezniča­r je nakon poraza u derbiju upisao poraz i na gostovanju ekipi Zvijezde 09. Domaći su slavili pobjedu sa visokih 4:1. Oni su preko Vuka Tešića poveli u 13. minuti, ali je Neriman Kočević postigao pogodak u 32. minuti za neriješen rezultat na poluvremen­u. Ljubiša Cvijanović je na otvaranju drugog dijela doveo domaće u vodstvo, da bi Marko Jeftić sa dva pogotka ovjerio pobjedu domaćeg tima.

Borac je bio ubjedljiv na gostovanju u Prijedoru, savladavši sa 4:1 domaći tima. Leontije Luka Dragoljić i David Vuković postigli su po dva pogotka, dok je jedini pogodak za domaći tim postigao Ensar Hamzić. Jedini susret ovog kola bez pogodaka viđen je u Banjoj Luci, gdje je Željezniča­r Sportteam dočekao Radnik. Susret Tuzla Cityja i Širokog Brijega bit će odigran sredinom maja.

Situacija na tabeli je jako interesant­na. Zrinjski je na vrhu sa 39 bodova, uz utakmicu manje, a tri boda manje od lidera ima Sloboda. Na trećem, četvrtom i petom mjestu su Sarajevo, Željezniča­r i Borac, koji su osvojili po 32 boda, s tim da Sarajevo i Borac imaju utakmicu manje od Željezniča­ra. Šesta je Krupa sa 31 osvojenim bodom, potom slijedi Željezniča­r Sport-team sa 26, dok Široki Brijeg i Radnik imaju po 25. Zvijezda 09 i Radnik sa po 23, Tuzla City sa 22 i Mladost sa 20 bodova

Što se tiče najboljih strijelaca kod juniora, Antonio Prskalo iz Zrinjskog sa 23 pogotka se nalazi na vrhu liste

do kraja sezone će se boriti za opstanak. Jednom nogom u nižem rangu je ekipa Rudar Prijedor koja je osvojila mršavih 13 bodova. Vjerovatno će se situacija u donjem dijelu tabele dodatno mijenjati, s obzirom na to da Željezniča­r Sport-team ima dvije utakmice manje, a Tuzla City i Zvijezda 09 imaju po jedan susret manje u odnosu na rivale.

Što se tiče najboljih strijelaca, Antonio Prskalo iz Zrinjskog sa 23 pogotka se nalazi na vrhu liste. Slijedi ga dvojac iz Željezniča­ra. Neriman Kočević je postigao 14, a Benjamin Križevac jedan manje - 13. Nermin Bijelonja iz Sarajeva se nalazi na četvrtom mjestu sa deset postignuti­h pogodaka.

Peto kolo Elitne lige pionira donijelo je okršaj dvije vodeće ekipe u kojem je Željezniča­r pobjedom protiv direktnog konkurenta u Mostaru uspio da