Oslobodjenje

Sjajni Velež napunio mrežu ekipe Posušja

Rođeni su u 40. minuti vodili 3:0 i bilo je jasno da će osvojiti nove bodove s kojima su stigli na šesto mjesto Premijer lige

- S. R.

Stadion: Rođeni u Vrapčićima. Gledalaca: 3000. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 - Anđušić (23), 2:0 - Anđušić (27), 3:0 - Salčin (40), 3:1 - Pavković (45), 4:1 - Dejanović (51), 5:1 - Zajmović (79), 5:2 Barišić (89). Žuti kartoni: Radović (Velež), Krišo (Posušje).

VELEŽ: Jovičić, Radović, Zeljković, Bajrić, Salčin (62. Brandao), Ćosić, Pršeš, Radovac (62. Hasanović), Anđušić (73. Vehabović), Dejanović (73. Ovčina), Haskić (62. Zajmović). Trener: Feđa Dudić.

POSUŠJE: Baćak, Barišić, Krišto, Horić, Lučić, Maglica (64. Serdarušić), Ilinković, Pavković, Božić, Leko (46. Landeka), Mašić (64. Milanović). Trener: Toni Karačić.

Fudbaleri Veleža savladali su u posljednjo­j utakmici 27. kola nogometne Premijer lige BIH Posušje sa 5:2.

Velež je većinu posla riješio još u prvom poluvremen­u kada su postigli tri pogotka.nemanjaanđ­ušićjeu23.i28. minuti pogodio i doveo Rođene do 2:0, a onda je Đani Salčin na asistencij­u Samira Radovca pogodio za 3:0.

Posušje se pred sami odlazak na odmor vraća u igru, strijelac pogotka za 1:3 bio je Dario Pavković.

U nastavku susreta Velež završava posao, a pogotkom Alena Dejanovića u 51. minuti bilo je jasno da Posušje više ne može ništa da uradi u ovom meču. Tačku na i stavio je u 79. minuti Dženan Zajmović nakon lijepe asistencij­e Mehmeda Ćosića. Izašao je sam na golmana Borisa Baćka i prebacio ga za 5:1.

Konačan rezultat ove utakmice, postavio je u 89. minuti Josip Barišić, pa je Velež savladao Posušje sa 5:2.

Rezultati 27. kola Premijer lige: Sloboda - Leotar 1:0, Široki Brijeg Rudar Prijedor 1:3, Sarajevo - Tuzla City 0:1, Borac - Radnik 1:0, Željezniča­r - Zrinjski 1:2, Velež - Posušje 5:2.

Poredak: Zrinjski 70 bodova, Tuzla City 49, Borac 46, Sarajevo 39, Željezniča­r 37, Velež 34, Široki Brijeg 33, Sloboda 29, Posušje 25, Leotar 24, Rudar 22, Radnik 21.