Borac praktično osigurao Evropu

Crveno-plavi su na domaćem terenu u 28. kolu pobijedili Sarajevo i pet kola do kraja sezone mu bježe deset bodova

-

Igman sam na vrhu

Fudbaleri Mladosti osvojili su bod na gostovanju kod GOŠKA (1:1) i tako “ostavili” Igman samog na vrhu Prve lige FBIH.

Rezultati 24. kola Prve lige FBIH:

Bratstvo - Gradina 3:1, Budućnost - TOŠK 1:1, GOŠK - Mladost 1:1, Igman - Jedinstvo 2:0, Rudar - Tomislav 2:1, Travnik - Orašje 3:1, Simm Bau - Radnik 2:0, Zvijezda - Orašje 1:1.

Igman 52, GOŠK 50, TOŠK 46, Budućnost 43, Bratstvo 38, Rudar 37, Goražde 34, Gradina 33, Orašje 33, Radnik 27, Zvijezda 26, Simm Bau 25, Travnik 24, Mladost 21, Jedinstvo 19, Tomislav 16.

Poredak:

Banjalučki Borac je u derbiju 28. kola m:tel Premijer lige BIH pobijedio Sarajevo sa 1:0. Pobjedonos­ni gol za domaće zabio je Lukić u 33. minuti. Osim postignuto­g gola, Borac je stvorio nekoliko izglednih prilika, međutim, još jednom Belmin Dizdarević je odlično branio za Sarajevo. Ekipa Borca je u ovom trenutku druga na tabeli sa 49 bodova i ima 10 više od četvrtog Sarajeva. Borac je ovim trijumfom praktično osigurao nastup u Evropi. S druge strane, Sarajevo će pokušati u finalu Kupa BIH savladati Velež i plasirati se u evropska takmičenja.

Leotar je u posljednje­m susretu ove runde takmičenja pobijedio na domaćem terenu Velež sa 2:1. Ekipa Leotara je povela preko Santrača u 44. minuti, ali je Vehabović u 58. minuti zabio za 1:1. Veliki trijumf Leotaru donosi Dujaković iz sumnjivog penala u 83. minuti. Ekipa Leotara je nakon ovog trijumfa deveta sa 27 bodova, dok Velež zauzima šesto mjesto sa 34 boda.

Tuzla City i Željezniča­r su remizirali na Tušnju, odigravši meč bez pogodaka (0:0). Oba tima su imala svoje šanse, ali su na stadionu Tušanj briljirali golmani Fejzić i Bender.

Leotar je u posljednje­m susretu ove runde takmičenja pobijedio na domaćem terenu Velež sa 2:1