Oslobodjenje

Zrinjski nastavio sjajnu seriju

Plemići su u oslabljeno­m sastavu pobijedili Slobodu u Tuzli (2:0) • Sarajevo na Koševu savladalo Radnik sa 1:0, a identičnim rezultatom Velež je nadigrao Rudar

- Piše: JASMIN TAJIĆ

Sarajevo - Radnik 1:0

Stadion:koševo.gledalaca:1.000. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Strijelac: 1:0 - Čataković (45). Žuti kartoni: Suljić, T. Ramić (Sarajevo) Maksimović, Blagojević (Radnik)

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Pidro, Lazić, Mujakić, Đokanović, T. Ramić (79. Šećerović), Kapić (64. Hebibović), Suljić (71. I. Ramić), Čataković (79. Palić) i Bagarić (64. Ahmetović). Trener: Aleksandar Vasoski.

RADNIK: Muminović, Nikić, Ristanović, Šubert, Sušić (79. Šarić), Blagojević, Maksimović, Đorić (61. Vasić), Pantelić, Škrijelj (61. Handžić), Živković (71. Vazda.). Trener: Velibor Đurić.

U okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovin­e, FK Sarajevo je slavio pobjedu protiv FK Radnik sa 1:0. Prva bolja šansa za bordo tim došla je već u sedmoj minuti utakmice, Kapić je sjajno proigrao Šabanovića koji je šutirao, ali je Muminović odbranio njegov udarac. Dvije minute kasnije Kapić je oprobao svoj udarac, ali i to je odbranio Muminović. Nakon što je bordo tim imao boljih početnih deset minuta, sredina prvog je poluvremen­a u potpunosti pripala gostima iz Bijeljine. Dvije velike šanse Radnik je imao u 20. i 21. minuti utakmice, ali udarce Pantelića i Maksimović­a “ukrotio” je Dizdarević.

U 30. minuti utakmice Radnik je ponovo zaprijetio, ovoga puta preko Nikića koji je šutirao desnom nogom, ali je udarac otišao pored gola. Jedini pogodak u prvom poluvremen­u viđen je u samom finišu susreta. Nakon što je sjajno propustio loptu Čataković, Kapić je odlično proigrao Suljića koji spušta loptu na volej Čatakoviću, a ovaj sjajno pogađa mrežu Radnika za 1:0. U nastavku utakmice bordo tim je potpuno dominirao i imao terensku incijativu, ali rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 1:0. Opstanak Radnika u Premijer ligi BIH sada je gotovo u domenu teorije.

Sloboda - Zrinjski 0:2

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 1.000. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Strijelci: 0:1 - Šakota (66), 1:2 - Jakovljevi­ć (90pen). Žuti kartoni: Kurtalić, Ćivić, Predragovi­ć, Kapetanovi­ć (Sloboda), Jakovljevi­ć, Malekinuši­ć (Zrinjski). Crveni karton: Tarik Kapetanovi­ć (Sloboda) - drugi žuti karton u 89. minuti.

SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Ćivić (74. Husejinovi­ć), Ramić, Beganović, Kurtalić (46. Maksimović), Osmić, Predragovi­ć (79. Hadžić),

Kapetanovi­ć, Veselinovi­ć (74. Mehmedović), Karišik. Trener: Amir Spahić.

ZRINJSKI: Soldo, Gulišija (71. Memija), Marić, Trajkovski (61. Bekić), Zlomislić, Malekinuši­ć, Savić (61. Šakota), Bojo (21. Jukić), Jakovljevi­ć, Magdić, Šipovac. Trener: Sergej Jakirović.

Novi šampion Bosne i Hercegovin­e Zrinjski nastavio je sa pobjedama, iako je već osigurao titulu.

Plemići su u Tuzli, premda u oslabljeno­m sastavu, pobijedili Slobodu sa 2:0. Poveli su gosti golom Šakote u 66. minuti, a ovo je za Mateja bio prvi gol u dresu seniorskog sastava. Do kraja meča Zrinjski iz penala preko kapitena Slobodana Jakovljevi­ća dolazi do konačnih 2:0.

Velež - Rudar 1:0

Stadion: Rođeni. Gledalaca: 1.500. Sudija: Aleksandar Njegomirov­ić (Prnjavor). Strijelac: 1:0 Peco (67). Žuti kartoni: Radović, Šikalo (Velež), Hodžić, Sadiku, Asani (Rudar Prijedor).

VELEŽ: Jovičić, Radović, Zvonić, Bajrić, Pršeš, Ovčina, Brandao, Peco, Hasanović, Vehabović, Dejanović. Trener: Feđa Dudić.