Austrijanc­ima pripala drama

Ski-skakači iz Austrije su nadmašili selekciju Poljske za samo jedan bod

- J. T.

Sedmi naslov Benčić

Švicarska teniserka Belinda Benčić (WTA - 13) osvojila je sedmi naslov pobijedivš­i u finalu WTA turniru u Adelaideu Ruskinju Darju Kasatkinu (WTA - 8) sa 2:0 (po setovima 6:0, 6:2) za 67 minuta. Bio je to njihov šesti duel u kojem je aktuelna olimpijska pobjednica došla do treće pobjede. Benčić je u 16. finalu stigla do sedmog naslova. Amerikanka Lauren Davis (WTA - 84) po drugi put u karijeri osvojila je naslov pobjednice WTA turnira savladavši u finalu Hobart Internatio­nala Elisabettu Cocciarett­o (WTA - 67) sa 2:0 (po setovima 7:6 (0), 6:2).

Austrijski skijaši-skakači pobijedili su u timskom takmičenju Svjetskog kupa koje se održalo u Zakopanima, u Poljskoj. Dramatičnu borbu za pobjedu vodili su Austrijanc­i i Poljaci, a na kraju su Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Stefan Kraft osvojili samo jedan bod više od domaćih aduta koje je predvodio sjajni Dawid Kubacki. Za Poljake su nastupili i Kamil Stoch, Piotr Žyla te Pawel Wasek.

Sedam bodova manje od pobjednika Austrijana­ca imala je trećeplasi­rana reprezenta­cija Njemačke u sastavu Markus Eisenbichl­er, Philipp Raimund, Karl Geiger i Andreas Wellinger, dok su četvrto mjesto zauzeli Slovenci za koje su nastupili Lovro Kos, Peter Prevc, Timi Zajc i Anže Lanišek.

U Kupu nacija sada je na prvom mjestu Austrija s 2.576 bodova, dok Poljska ima 2.274.

Poredak: 1. Austrija 1.151,5 bodova (sastav: Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Stefan Kraft), 2. Poljska 1.150,5 (Kamil Stoch, Piotr Žyla, Pawel Wasek, Dawid Kubacki), 3. Njemačka 1.144,4 (Markus Eisenbichl­er, Philipp Raimund, Karl Geiger, Andreas Wellinger), 4. Slovenija 1.117,7 (Lovro Kos, Peter Prevc, Timi Zajc, Anže Lanišek).

Sinoć je skijalište Zakopane bilo domaćin pojedinačn­og takmičenja Svjetskog kupa. U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodeći je Dawid Kubacki sa 930 bodova, dok je Slovenac Anže Lanišek sakupio 822. Norvežanin Egner Halvor Granerud je trećeplasi­rani sa 796 bodova.