Oslobodjenje

Igman se neporažen vraća iz Mostara

Velež je vodio 3:1 ali gosti iz Konjica stigli su do izjednačen­ja • Nova pobjeda Zrinjskog

- ZLATKO ŠARIĆ

Sloga - Zrinjski 1:3

Stadion: Luke u Doboju. Gledalaca: 500. Sudija: Dragan Kesić (Bosanska Gradiška). Strijelci: 1:0 - Baštić (2), 1:1 - Ćuže (10), 1:2 - Kiš (36), 1:3 - Ćuže (79). Žuti kartoni: Čolić, Ristić (Sloga).

SLOGA: Trako, Nikolić, Čolić (65. Šaula), Milanović, Baštić (85. Perković), Ristić, Popara (79. Zajić), Lalić, Starčević (46. Kulenović), Krstovski, Stevanović (65. Đorić). Trener: Vlado Jagodić.

ZRINJSKI: Topić, Ćorluka, Barišić, Magdić, Memija (77. Bekić), Ilinković (77. Ilinković), Kamenar, Vukotić (88. Prskalo), Ćuže, Malekinuši­ć (77. Tičinović), Kiš (88. Sabljić). Trener: Krunoslav Rendulić.

Zrinjski je još jednom potvrdio zašto je najbolja ekipa u Premijer ligi. Na gostovanju Slogi u Doboju, u utakmici 30. kola, već u 2. minuti primili su pogodak koji je postigao Bašić, ali već u 36. minuti na semaforu je pisalo 2:1 za Zrinjski nakon što su mrežu domaćina zatresli Ćuže i Kiš.

Konačnih 3:1 postavio je Ćuže u 79. minuti a Zrinjski je napravio najbolju moguću uvertiru pred finale Kupa BIH koje u srijedu igraju protiv gradskog mostarskog rivala Veleža.

Velež - Igman 3:3

Stadion: Rođeni u Mostaru. Gledalaca: 2000. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Strijelci: 0:1 - Denković (9), 1:1 - Haskić (30), 2:1 - Lea’i (35), 3:1 - Dejanović (45), 3:2 - Duraković (47), 3:3 - Bešagić (67). Žuti kartoni: Vehabović, Dejanović (Velež), Ćeman, Dupovac (Igman).

VELEŽ: Hadžikić, Zeljković, Pršeš, Muminović (74. Karamarko), Ćuković, Vehabović (71. Halilović), Lauš, Dejanović, Lea’i (53. Wallace), Anđušić, Haskić. Trener: Nedim Jusufbegov­ić.

IGMAN: Ćeman, Duraković, Dupovac, Alagić (46. Alagić), Oremuš, Drljević, Jakupović (46. Velić), Hebibović (46. Bojo), Denković, Hrelja, Ramić (86. Ahmetović). Trener: Husref Musemić.

Jednu od najljepših utakmica sezone odigrali su Velež i Igman na stadionu Rođeni, a završilo je bez pobjednika 3:3. Gledaoci su vidjeli nekoliko preokreta, Igman je poveo 1:0, Velež već do kraja prvog poluvremen­a okrenuo na 3:1 no u nastavku su primili dva pogotka i izgubili dva važna boda.

Za Igman je ovo vjerovatno i bod kojim su prebrinuli brige oko opstanka dok je Velež ostao na petom mjestu tabele.