Oslobodjenje

Jusić spasio Slobodu

Tuzlaci su u sudijskom produžetku došli do pogotka koji im je donio tri izuzetno važna boda s kojima su pobjegli s dna tabele Premijer lige

- Piše: ZLATKO ŠARIĆ

Dinamo vraća Oršića?

Nogometaši Southampto­na su porazom od Fulhama 2:0 ovog vikenda ispali iz engleske Premier lige i sljedeće sezone igrat će u Championsh­ipu. Southampto­n je odigrao očajnu sezonu, a ne bi li se spasio od ispadanja, u zimskom prijelazno­m roku je, među ostalima, iz Dinama za 5,75 miliona eura doveo Mislava Oršića.

No, iako je došao kao spasitelj i igrač sa Svjetskog prvenstva, Oršić je za svoj novi klub odigrao samo pet utakmica, te je najrealnij­e da će ovog ljeta napusti klub.

Za njega je zainteresi­ran i Dinamo, a hrvatski prvak već je poslao Southampto­nu inicijalnu ponudu za Oršića, ali je ona odbijena.

SLOBODA ŠIROKI BRIJEG

Stadion: Tušanj u Tuzli. Gledalaca: 1500. Sudija: Adis Mulahasnov­ić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 - Vranješ (53 pen), 1:2 - Radić (80), 2:1 - Jusić (90+2). Žuti kartoni: Kapetanovi­ć, Kurtalić, Jusić (Sloboda)

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Osmanković, Mehmedović, Komazec (55. Alić), Kurtalić (87. Šubert), J. Osmić, Vranješ, Kapetanovi­ć, Varešanovi­ć (55. M. Osmić), Bekić (75. Mešić). Danijel Pranjić.

Josipović, Barišić (85. Tomić), Valinčić, Mašić, Radić, Bagarić (67. Lukić), Kpan (79. Pejić), Lovrić, Ćavar (67. Knežević), Kuprešak (85. Pranjić), De Oliveira.

Ivica Barbarić.

Fudbaleri Slobode su u posljednje­m meču 31. kola Premijer lige BIH savladali Široki Brijeg na Tušnju 2:1 golom Emira Jusića u sudijskoj nadoknadi.

U prvom poluvremen­u nije bilo previše prilika pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Na startu drugog dijela dosuđen je penal za Slobodu. Oboren je u kaznenom prostoru Kapetanovi­ć, a uprkos velikim protestima gostiju sudija Adis Mulahasano­vić pokazuje na bijelu tačku. Stojan Vranješ je pogodio za 1:0. Sloboda se dobro branila sve do 81. minute kada Dominik Radić pogađa za 1:1.

Radić je imao izuzetnu priliku u 89. minuti, ali stativa je spasila domaće. Kazna za promašaj stigla je u sudijskoj nadoknadi. Jusić je nakon solo prodora pogodio za konačnih 2:1 za Slobodu.

Radić je u 89. minuti pogodio stativu, a samo tri minute kasnije Sloboda je došla do pobjedonos­nog pogotka

Rezultati 31. kola m:tel Premijer lige BIH: Sloga - Zrinjski 1:3 (Baštić 2 - Ćuže 10, 79, Kiš 36), Velež - Igman 3:3 (Haskić 30, Leai 33, Dejanović 45 - Denković 9, Duraković 48, Bešagić 67), Sarajevo - Željezniča­r 2:2 (Varešanovi­ć 35, Oliveira 75 - Jašarević 79, Krpić 90+6), Leotar - Tuzla City 3:2 (Čavić 16, Milić 45, Uzelac 75 - Nikitin 10, Hadžić 36), Posušje - Borac 1:0 (Brković 72), Sloboda Široki Brijeg 2:1 (Vranješ 54 pen, Jusić 90+2 - Radić 80).

Poredak: Zrinjski 75 bodova, Borac 55, Sarajevo 49, Željezniča­r 47, Velež 45, Široki Brijeg 45, Igman 34, Sloga 34, Posušje 34, Sloboda 32, Tuzla City 31, Leotar 31.