Petarda šampiona p

- Piše: jasmin tajić

Golovima Kiša, Tičinovića, Bilbije, Malekinuši­ća i Barišića plemići su deklasiral­i fudbalere tima iz Konjica

ZRINJSKI IGMAN

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: 600. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Strijelci: 1:0 - Kiš (29), 2:0 Tičinović (32), 3:0 - Bilbija (36pen), 4:0 - Malekinuši­ć (38), 5:0 - Barišić (78). Žuti kartoni: Jakovljevi­ć (Zrinjski), Mulalić (trener), Velić, Oremuš (Igman).

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Bilbija, Malekinuši­ć, T. Ramić (70. Ivančić),

Savić (60. Zlomislić), Jakovljevi­ć, Memija, Corda (70. Brekalo), Tičinović (60. Jukić), Kiš (76. Mulahusejn­ović). Trener: Željko Petrović.

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Velić, A. Hebibović (60. Čubrilo), Oremuš (60. K. Hebibović), F. Brekalo, Đorić, Bajrić, Pirić (83. Duran), Džanković (60. Mešić), M. Ramić (60. Ahmetović). Trener: Edis Mulalić.

Aktuelni šampioni fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Igman rezultatom 5:0 u utakmici 20. kola WWIN lige Bosne i Hercegovin­e.

Odluka

Ovo je prva pobjeda za novog trenera plemića Željka Petrovića u okviru premijerli­gaškog takmičenja, nakon što je u prethodnom kolu njegova ekipa remizirala protiv Željezniča­ra na Grbavici. Nakon što je Igman prijetio na početku meča, činilo se da bi Konjičani mogli biti ozbiljan rival aktuelnom prvaku u ovom meču, ali nakon pola sata igra gostiju se raspala. Plemići su poveli iz prve prave prilike. Nakon centaršuta sa desne strane, lopta se odbila od jednog defanzivca

Igmana, te došla do Kiša, koji je matirao Ćemana. Bio je to 29. minut. Samo tri minute kasnije, bilo je 2:0. Tičinović je lijepo pogodio lijevu stranu mreže gostiju nakon dodavanja Kiša. Odličan momenat mostarskog tima se nastavio, a već u 36. minuti dosuđen je jedanaeste­rac za domaće. Iako se činilo da je faul bio van kaznenog prostora, sudija Mateo Musa je pokazao na bijelu tačku, a kazneni udarac u pogodak je pretvorio Bilbija. Kada je u 38. minuti Bilbija odlično centrirao, a

U 36. minuti dosuđen je jedanaeste­rac za domaće. Iako se činilo da je faul bio van kaznenog prostora, sudija Mateo Musa je pokazao na bijelu tačku