Oslobodjenje

Remi u velikom derbiju

Velež i Borac su odigrali utakmicu bez pogodaka • Zbog natopljeno­g terena u Čitluku, Široki i Željo igraju danas

- Piše: JASMIN TAJIĆ

Velež - Borac 0:0

Stadion: Rođeni. Gledalaca: 3.000. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Žuti kartoni: Halilović, Vehabović (Velež), Ćelić (Borac).

Hadžikić, Oreč, Zvonić, Hrkač, Šturm, Čaić (67. Šikalo), D. Halilović (67. Pršeš), Guliashvil­i, Suljić (79. E. Halilović), Vehabović, Haskić. Dean Klafurić.

Milošević, Ćelić, Kvržić, Šušić, Herrera, Grahovac, Nišić (84. Fićović), Blagaić (84. Terzić), Kulašin (69. Hrelja), Vuković (69. Jurilj), Lukić. Vinko Marinović.

Fudbaleri Veleža i Borca remizirali su rezultatom 0:0 u 20. kolu WWIN lige Bosne i Hercegovin­e. Lukić je već u četvrtoj minuti imao dobru priliku, ali Hadžikić je bio na visini zadatka. Napadač Borca je u 17. minuti imao još bolju šansu, ali je sa svega nekoliko metara promašio mrežu rođenih. Na drugoj strani uzvratio je Suljić - imao je dvije šanse, u 18. i 20. minuti - ali niti jedna nije pretvorena u pogodak. Tempo igre značajno je opao u drugom poluvremen­u. Može se navesti udarac Suljića iz 76. minute, koji je otišao preko gola. U 90. minuti Oreč je imao veliku šansu, ali ni on nije bio precizan iz dobre pozicije, tačnije, sa 10-ak metara. Samo minut poslije uzvratio je Jurilj, šutirao je iskosa, Hadžikić je spasio pogodak uz pomoć prečke, te je ostalo 0:0.

- Izvanredna utakmica. Bh. ligi bih poželio još mnogo ovakvih utakmica, na ovakvom stadionu i izvanredno­m terenu unatoč kiši. Kada se završi taj krov, bit će i više publike, što ovakva utakmica zaslužuje. Hvala svim navijačima koji su bili tu, mogli su uživati u jako dobroj utakmici iako nije bilo golova, rekao je Dean Klafurić, trener rođenih.

- Bilo je šansi na obje strane. I mi i Velež smo željeli pobjedu. Na kraju je ostao neriješen rezultat iako je do samog kraja bila neizvjesna utakmica, istakao je Vinko Marinović.

Tuzla City - Posušje 0:1

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Strijelci: 0:1 - Vrgoč (58). Žuti kartoni: Kobiljar, Karjašević (Tuzla City), Kamenar (Posušje).

TUZLA CITY: Lolić, Šukilović, Nukić (67. Garčević), Mehanović, Pantelić, Hodžić (82. Hadžić), Karjašević, Kobiljar (82. Jašaragić), Sušić (65. Ordagić), Jašarević (87. Bihorac), Ćosić. Trener: Slavko Petrović.

POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Rozić (55. Pavković), Kamenar (83. Brković), Mandić, Joao Erick, Marić, Begić (72. Hanuljak), Maglica, Lučić, Boban. Trener: Denis Ćorić.

U derbiju začelja fudbaleri Posušja su kao gosti pobijedili Tuzla City na Tušnju rezultatom 1:0. Trenutak odluke desio se u 58. minuti, kada je Branko Vrgoč pogodio nakon ubačaja Luke Lučića. Ovom pobjedom Posušje je došlo do 26 bodova, a Tuzla ostaje na 19.

Široki Brijeg - Željezniča­r, danas, 13 sati

Utakmica Široki Brijeg - Željezniča­r na stadionu Bare u Čitluku je odgođena. Na teren su izašla službena lica sa fudbalerim­a, a nakon inspekcije stadiona utvrđeno je da ne postoje uslovi za odigravanj­e utakmice.

- Donesena je odluka da susret između Širokog Brijega i Željezniča­ra bude odgođen. Teren je natopljen vodom i prema propozicij­ama takmičenja, meč se pomjera za 24 sata. Ako ni sutra (danas, op. a) ne bude bilo moguće da se susret odigra, Komitet za takmičenje će donijeti odluku o novom terminu. I kroz ova dešavanja vidimo koliki je značaj projekta izgradnje hibridnih terena. I pored obimnih padavina, uslovi na stadionu Rođeni u Mostaru su bili dobri i susret između Veleža i Borca odigran je bez većih problema. S tim u vezi, FSBIH nastavlja sa ulaganjem sredstava kako bi svim učesnicima Wwin lige BIH obezbijedi­o najbolje uslove za rad, rekao je Elmir Pilav, direktor Sektora za takmičenje i suđenje FSBIH.

Rezultati 20. kola WWIN lige BIH: GOŠK - Sloga 2:4 (Batarelo 44, Mihaljević 84 - Vidić 9, 38, 89, Kvesić 45+2), Zvijezda - Sarajevo 1:0 (Vadze 90+3), Velež - Borac 0:0, Tuzla City - Posušje 0:1 (Vrgoč 57), Zrinjski - Igman 5:0 (Kiš 29, Tičinović 32, Bilbija 36pen, Malekinuši­ć 38, Barišić 78). Danas: Široki Brijeg - Željezniča­r (13 sati; sudije: Martinović, Macić i Novalić; prenos: Arena sport).

Poredak: Borac 49 bodova, Zrinjski 42, Velež 35, Sarajevo 33, Sloga 31, Posušje 26, Široki Brijeg 25, GOŠK 23, Željezniča­r 20, Tuzla City 19, Igman 19, Zvijezda 14.

Ako ni sutra (danas, op. a) ne bude bilo moguće da se susret odigra, Komitet za takmičenje će donijeti odluku o novom terminu