Oslobodjenje

A Demirovića

- J. T. J. T.

Torino - Fiorentina 0:0, Verona - Sassuolo 1:0 (Swiderski 79), Empoli Cagliari 0:1 (Jankto 69), Frosinone Lecce 1:1 (Cheddira 45+2 - Krstović 61 pen). Sinoć: Atalanta - Bologna, Napoli - Juventus. Danas: Inter - Genoa (20.45).

Poredak: Inter 69, Juventus 57, Milan 56, Bologna 48, Roma 47, Atalanta 46, Fiorentina 42, Napoli 40, Lazio 40, Torino 37, Monza 36, Genoa 33, Lecce 25, Empoli 25, Udinese 24, Frosinone 24, Verona 23, Cagliari 23, Sassuolo 20, Salernitan­a 14.

Španija, La Liga

Dugo će se pričati o odluci sudije Manzana koji je odsvirao kraj utakmice između Valencije i Reala bukvalno u trenutku kada su gosti iz Madrida postizali pogodak preko Bellingham­a.

Završeno je 2:2, Valencia je vodila 2:0 nakon pogodaka Dura i Jaremčuka, a Real je poravnao nakon dva gola Viniciusa Juniora.

Rezultati 27. kola španske La Lige: - Ramirez 35, Cardona 50, El-haddadi 57), Valencia - Real Madrid 2:2 (Duro 27, Yaremchuk 30 - Vinicius Junior 45+5, 76), Villarreal - Granada 5:1 (Sorloth 7, 19, 66, Capoue 32, Guedes 47 - Corbeanu 90+1). Sinoć: Atletico Madrid - Betis, Mallorca Girona, Athletic Bilbao - Barcelona. Danas: Osasuna - Alaves (21).

Poredak: Real 66, Girona 59, Barcelona 57, Atletico 52, Athletic 49, Betis 42, Sociedad 40, Valencia 37, Las Palmas 37, Getafe 35, Osasuna 33, Villarreal 32, Alaves 29, Sevilla 27, Rayo Vallecano 26, Celta 24, Mallorca 24, Cadiz 19, Granada 14, Almeria 9.

Francuska, Ligue 1

U Francuskoj je izvjesno da će Paris Saint-germain odbraniti titulu, ali veoma je zanimljiva borba za drugo i treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Brest se učvrstio na drugom mjestu savladavši Le Havre 1:0, strijelac jedinog gola bio je Pierre Lees-melou u 34. minuti.

Rezultati 24. kola francuske Ligue 1: Monaco - Paris Saint-germain 0:0, Reims - Lille 0:1 (David 56), Clermont - Marseille 1:5 (Bouttoba 53 - Ndiaye 23, Aubameyang 59, Clauss 67, Luis Henrique 80, Moumbagna 91), Toulouse - Nice 2:1 (Dallinga 65, Gboho 69 - Moffi 8), Montpellie­r - Strasbourg 2:2 (Nordin 71, 89 - Diarra 47 pen, Emegha 83), Nantes - Metz 0:2 (Mikautadze 58 pen, Udol 60), Brest - Le Havre 1:0 (Lees-melou 34). Sinoć: Rennes - Lorient, Lyon - Lens.

Poredak: PSG 55, Brest 46, Monaco 42, Lille 41, Nice 40, Marseille 36, Lens 36, Rennes 35, Reims 34, Toulouse 29, Lyon 28, Strasbourg 26, Nantes 25, Le Havre 24, Montpellie­r 23, Lorient 22, Metz 20, Clermont 17.

Pogodak Darija Đumića

U utakmici 29. kola španske druge lige Eldense je na domaćem terenu pobijedio ekipu Villarreal­a B 2:0. U 38. minuti Ivan Chalpela je realizovao penal, nakon što je jedan igrač gostiju igrao rukom u kaznenom prostoru. Konačan rezultat u 65. minuti postavio je povremeni bosanskohe­rcegovački reprezenta­tivac Dario Đumić.

On je odigrao cijeli susret, a ovo mu je bio drugi pogodak u sezoni. Eldense se nalazi na 11. poziciji La Lige 2 sa 41 bodom, što je četiri boda manje od 6. mjesta koje vodi u play-off za viši rang. U narednom kolu Eldense gostuje Mirandesu.

Imad Rondić strijelac

Fudbaleri Widzewa iz Lodza poraženi su na gostovanju kod Slaska 1:2. Slask je poveo u 52. minuti, kada je Španac Matias Nahuel pogodio sa bijele tačke. U 78. minuti Nahuel je postigao drugi pogodak za 2:0. Počasni gol za goste postigao je bosanskohe­rcegovački internacio­nalac Imad Rondić u 93. minuti. On je prethodno ušao u igru u 70. minuti. Rondić je u Widzew došao na početku ove sezone, a ovo mu je bio treći pogodak, te ima i dvije asistencij­e. Slask je prvoplasir­ani sa 45 bodova, a Widzew je na 9. mjestu sa 28.