Oslobodjenje

Sarajevo ponovo razbilo Tuzla City

U redovima bordo tima blistao je Hamza Čataković koji je postigao tri pogotka • Važni bodovi za Igman

- Piše: ZLATKO ŠARIĆ

Tuzla City - Sarajevo 1:5

Stadion: Tušanj u Tuzli. Gledalaca: 500. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Strijelci: 0:1 - Čataković (18), 0:2 - Čataković (44), 1:2 - Mehanović (48), 1:3 - Čataković (59), 1:4 - Anđušić (73), 1:5 - Mehmedović (90). Žuti kartoni: Mehanović, Osmić, Mašović (Tuzla City), Čelik, Mustafić, Juraldžija (Sarajevo)

TUZLA CITY: Lolić, Osmić, Bihorac, Delimeđac, Nukić (68. Mašović), Ćosić, Karjašević, Kobiljar (84. Ordagić), Mehanović, Pantelić, Hadžić. Trener: Slavko Petrović.

SARAJEVO: Iliev, Beganović, Soldo, Đuričković, Čelik, Radović, Julardžija, Buljubašić (53. Matanović), Kyeremeh (60. Anđušić), Mustafić (68. Mehmedović), Čataković (68. Duljević). Trener: Simon Rožman.

Ekipi Sarajeva definitivn­o leži Tuzla City, nakon što ga je dobila 6:2 na Koševu, sada je uvjerljiva bila i u Tuzli, 5:1.

Hamza Čataković je blistao, zabio je hat-trick za goste koji su osvojili izuzetno važne bodove u borbi za izlazak na evropsku scenu.

Na odmor se otišlo s dva gola prednosti za Sarajevo, no na otvaranju drugog dijela Mehanović je pogodio za 1:2 i vratio nadu domaćih da mogu do preokreta. Ipak, sjajni Čataković je u 59. minuti zapečatio sudbinu Tuzlaka. Nakon njegovog trećeg pogotka bilo je jasno da bodovi odlaze u Sarajevo.

Devet minuta kasnije Čataković je zbog lakše povrede izašao iz igre, a zamijenio ga je povratnik u bordo dres Haris Duljević.

Samo nekoliko minuta kasnije Duljević je upisao asistencij­u Anđušiću za četvrti gol Sarajeva. Konačnih 5:1 u 90. minuti postavio je Mehmedović.

Igman - Sloga 2:0

Stadion: Gradski u Konjicu. Gledalaca: 600. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Strijelci: 1:0 - Hebibović (20), 2:0 - Denković (22). Žuti kartoni: Ćeman, Čubrilo, Đorić (Igman), Popara, Milanović, Mrkaić (Sloga).

IGMAN: Ćeman, Oremuš, Dupovac, Bajrić, Čubrilo, Đorić, Hebibović, Janketić, Denković (90+1. Džanković), Mešinović (80. Mešić), Ramić (80. Ahmetović). Trener: Edis Mulalić.

SLOGA: Šćekić, Grabež, Varga, Nikolić (46. Karać, 83. N. Dujaković), Milanović, Redžić, Kvesić (74. Božičković), Popara (74. Mrzić), Veselinovi­ć (46. Predragovi­ć), Mrkaić, Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

Igman je ostvario izuzetno važnu pobjedu u borbi za opstanak, savladao je Slogu 2:0. Ekipa koju trenira Edis Mulalić sasvim zasluženo je došla do tri boda protiv ove sezone veoma dobre ekipe iz Doboja.

Inicijativ­a domaćih isplatila se u 20. minuti. Redžić je pred svojim golom pokušao driblati, a njegovu grešku je iskoristio Hebibović koji je pogodio za 1:0. Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0. Slabo je reagovao golman gostiju, a Denković je pogodio za povećanje vodstva. Do kraja prvog dijela Sloga je preko Veselinovi­ća pokušala stići do pogotka, no promjena nije bilo.

Drugo poluvrijem­e je donijelo dosta mirniju igru. Sloga je konsolidov­ala redove i igrala nešto bolje, dok su domaći odlučili da brane visoku prednost. Najbolju šansu za Igman imao je Dupovac u 78. minuti, no nije uspio zatresti mrežu gostiju.

Parovi 24. kola WWIN lige BIH: Igman - Sloga 2:0 (Hebibović 20, Denković 22), Tuzla City - Sarajevo 1:5 (Mehanović 48 - Čataković 18, 44, 59, Andušić 73, Mehmedović 90). Subota: Zvijezda - Široki Brijeg (13.30 sati; sudije: Halkić, Dujmović i Perić; prenos: Arena Sport), Borac - Zrinjski (16; Sivac, Ibrišimbeg­ović i Kadić; Arena Sport), GOŠK - Posušje (20.45; Kazlagić, Nanić i Udovičić; Arena Sport). Sinoć: Željezniča­r - Velež.

Poredak: Borac 58 bodova, Zrinjski 46, Velež 39, Sloga 38, Sarajevo 37, Posušje 33, Široki Brijeg 28, Igman 26, GOŠK 24, Tuzla City 23, Željezniča­r 23, Zvijezda 17.

Ekipa iz Konjica je za samo dvije minute riješila pitanje pobjednika na meču protiv ove sezone izuzetno dobrog tima iz Doboja