24sata

Pjaca za povijest: Čekali su 24 godine

SVAKA ČAST Juventus je prva talijanska momčad koja je slavila u Portu od 1993. Dobili su 2-0, a prvi gol dao je Marko Pjaca

-

Kakva večer. U 67. minuti Massimilia­no Allegri podigao je s klupe Marka Pjacu, netko je trebao probiti Porto. Hrvatski reprezenta­tivac zabio je pet minuta poslije, to mu je prvi gol u Ligi prvaka u karijeri. U dresu zagrebačko­g Dinama zabijao je u pretkolima Lige prvaka, Foli, Moldeu i Vardaru. U Europskoj ligi je tri gola zabio Celticu, no do utakmice u Portu, Marko Pjaca nije zabio niti jedan gol u Ligi prvaka. Da stvar bude bolja, to mu je prvi gol od dolaska u Juventus. Stoga ne čudi da ga je proslavio kao da je finale Svjetskog prvenstva. Ulaskom Pjace Juve je živnuo i odmah su zabili i drugi gol. Bilo im je potrebno svega 141 sekunda da slome Porto, koji je od 27. minute igrao bez isključeno­g Tellesa. A on je posebna priča. Koliko inspirativ­ni morate biti da u osmini finala Lige prvaka u samo 74 sekunde zaradite dva žuta kartona, nije jasno nikome, ponajmanje treneru Porta, koji se primio za glavu. A kad protiv Juventusa ostanete s igračem manje, onda ste osuđeni na propast. Porto je na svom travnjaku tradiciona­lno dobar, padali su ovdje najveći svjetski klubovi, od Liverpoola, Bayerna, Chelseaja... Gotovo da nema momčadi koja nije pala na Dragau. Padali su i Talijani. Do sinoćnje pobjede Juventusa niti jedna talijanska momčad nije pobijedila na Dragau od 1993. godine. Pune 24 godine su čekali. Marko Pjaca tad nije bio bi rođen. Svoj 22. rođendan napunit će 6. svibnja. - Jako sam sretan zbog gola, ali sam još sretniji zbog pobjede. Pobjeda nam je jako važna - rekao je Pjaca i pozvao na oprez. - Ništa još nije gotovo, u uzvratu moramo biti jako pažljivi. U nogometu je sve moguće, to je takav sport. Želja mi je igrati više, ali to odlučuje trener. I dalje ću raditi i čekati svoju šansu. Mislim da sam ovu dobro iskoristio - kaže Pjaca. Mario Mandžukić igrao je 90 minuta i bio jako dobar. U drugom susretu Sevilla je pobijedila Leicester 2-1, a junak utakmice bio je golman Leicestera Kasper Schmeichel. Uh, što je taj golman radio. Prvo je obranio penal Correi, da bi potom skidao sve i svašta. Sevilla je imala čak 22 udarca na gol, bila puno bolja, dominantni­ja i momčad Claudija Ranierija može biti presretna minimalnim porazom. Prvih sat vremena izgledali su kao školska družina, zgražali su se engleski mediji, nitko nije mogao vjerovati da je to aktualni prvak Engleske. Gol za Leicester zabio je Jamie Vardy, što mu je prvi gol od 10. prosinca prošle godine. Sevilla može žaliti što u Leicester neće ići turistički...