24sata

NA MLAĐIMA WIMBLEDON OSTAJE: IVO I MIKICA ‘OUT’

TRI OD PET Čilić, Konjuh i Vekić izborili su drugo kolo, a isto to nije uspjelo Karloviću i Lučić Baroni

-

Nije bio lagan ždrijeb za prvo kolo, Gubio sam od njega već, ali ušao sam s golemim samopouzda­njem u meč. Opet sam fenomenaln­o servirao. Idemo u drugo kolo bez potrošene energije, zadovoljan je Marin Čilić. U tri seta “isprašio” je Nijemca Philippa Kohlschrei­bera 6-4, 6-2, 6-3, a drugom kolu opet ide na Nijemca, Floriana Mayera. - Prije nekoliko godina me dobio u Wimbledonu. Neugodan je na travi, moram se jako dobro pripremiti rekao je Marin pa iznio svoj plan: - Pripremit ću se mentalno. To je jako bitno na ovakvim turnirima gledanje drugih mečeva... Bio je toliko brzo gotov da je stigao ispratiti kako se Ana Konjuh obračunava s posrnulom Sabine Lisicki. Sve je bilo gotovo za točno 60 minuta, nekad 12. igračica svijeta uzela je Ani pet gemova (6-1, 6-4). Sjajna je bila i Donna Vekić, no ona se nije uspjela tako brzo zagrijati. Protiv Ruskinje Vikhlyants­eve imala je 5-2 u prvom setu, svejedno nekako uspjela izgubiti set, a potom se vratiti u velikom stilu. U sljedeća dva seta prepustila je protivnici samo pet gemova i otišla u drugo kolo pobjedom 6-7, 6-4, 6-1. Nedugo nakon njene pobjede, rastužio je Donnu poraz njenoga dečka Stana Wawrinke, koji je šokantno ispao od Medvedeva. Tugovala je jučer i naša “stara garda”. Mirjana Lučić Baroni izgubila je nemoguće - imala je 5-0 i meč-loptu u trećem setu, a opet nije bilo dovoljno! Dalje je otišla Njemica Witthoeft (6-3, 5-7, 8-6). - Ne znam što bih rekla. Katastrofa... Ne razumijem što se dogodilo - tugovala je Mikica. Ivo Karlović je četiri i pol sata igrao s Aljažom Bedeneom pa izgubio “karlovićev­ski”, 7-6, 6-7, 7-6, 6-7, 6-8. Jedini break u meču bio je u posljednje­m gemu.