24sata

BOJAN: SAMI SMO KRIVI ZA OVO MUČENJE

VRIJEME ZA DOMAĆINA Košarkaši uz nešto više poteškoća nego što je planirano prošli Mađare (67-58), a već danas u 19.30 slijedi Rumunjska

-

Iako je ovo otvaranje Eurobasket­a, iako smo i prvi dan vidjeli koliko te prve utakmice nose tenzija, nisam očekivao da ćemo se ovoliko mučiti, priznao je Aco Petrović nakon teške pobjede protiv Mađarske (67-58). Neočekivan­o teške, jer je riječ o kvalitetom znatno skromnijem protivniku od nas, s dvojicom pravih igrača, od kojih se jedan - Adam Hanga ozlijedio pa u drugom poluvremen­u nije ni ulazio. No svejedno je bilo muke... - Najbolji pokazatelj što je otvaranje Eurobasket­a je Dario Šarić. Napadački i obrambeno bio je jako loš. Moramo prije prelomiti utakmicu, inače neće biti dobro. Ovdje će svaka utakmica biti na nož - upozorio je Aco svoje igrače. Dario Šarić doista se mučio na oba kraja terena, no utakmicu je završio sa solidnih 15 koševa. Nasreću, Bojan Bogdanović je povukao, zabio 23 i spriječio iznenađenj­e na startu. Babo i Šiši kombiniran­o su ubacili 38 koševa, ostatak momčadi ukupno 29. - Prva utakmica je uvijek zeznuta, moramo analizirat­i gdje smo griješili i vjerujem da ćemo na sljedećoj utakmici biti bolji rekao je Šarić. Možemo, odnosno moramo biti puno bolji, prije svega u kontroli skoka. Mađari su - zvuči nevjerojat­no - imali čak 21 skok u napadu! Hrvatska je, s druge strane, drugi napad izborila samo pet puta. A to nije prvi put ovoj momčadi... - Imali smo s tim segmentom problema i u pripremama - priznao je Aco, koji očito još nije smislio kako riješiti taj problem. Puno je to bolje izgledalo kad je izbornik na visokim pozicijama spojio Šarića i Bendera, u tom se razdoblju Hrvatska konačno odvojila i uspjela doći do mirne završnice. - Sami smo krivi što smo se mučili 30 minuta, mi smo razigrali Mađare. U obrani puno toga nije bilo dobro i nikako nismo znali iskontroli­rati skok. Ipak, u zadnjih deset minuta, kad je sve došlo na svoje, igra se pretvorila u igru mačke i miša kaže Bogdanović. Već danas slijedi novi izazov, sličan ovome.

??  ?? Protivnik će nam od 19.30 biti Rumunjska, domaćin prvenstva koji će igrati pred puno dvoranom, ali kvalitetom još siromašnij­a momčad od Mađarske. Iako... - Ova prva utakmica bila nam je dobar uvod za Rumunje, protiv koje nas čeka 10.000 ljudi. No...