24sata

ÁNGELOV ‘HAT-TRICK’ I POVRATAK SOUDANIJA

DINAMO U POLUFINALU Dinamo je na Maksimiru slavio 4-2 protiv Istre 1961 i izborio ulazak u polufinale Kupa

-

Kiša je žestoko padala, natapala je maksimirsk­i travnjak, ali Mario Cvitanović nije mario. Mokar kao miš, galamio je 400-tinjak gledatelja na tribinama, gurao svoje igrače naprijed... I isplatilo se, već do poluvremen­a Dinamo je osigurao polufinale Kupa. - Ovo je pobjeda za Amera Gojaka, bit će minimalno šest tjedana u gipsu. U duelu protiv Rudeša mu je igrač pao na nogu, izvrnuo mu zglob i stradao mu je ligament - kazao je trener Dinama Mario Cvitanović nakon utakmice. Kako su Puljani najavljiva­li utakmicu, tako su je i odigrali. U ovom trenutku Istri je, prvo, puno važnije pronaći rješenje kako da klub opstane i, drugo, kako da izvuče što više iz ogleda s Rudešom za vikend. - Situacija u klubu? A je*i ga... Skupimo se svi zajedno, ekipa je dobra i to jedino u ovoj situaciji pomaže da izvučemo maksimum i odradimo ovo do kraja - izjavio je veznjak Dejan Maksimović, koji je u finišu utakmice ublažio poraz Puljana. Sjajnu utakmicu odigrao je Čileanac Ángelo Henríquez. Čileanac je zabio golove u 35., 43. i 69. minuti. To mu je prvi ‘hat-trick’ nakon dvije godine, čekali su ga. - Imali smo kontrolu u prvom dijelu i početkom drugog, a onda smo usporili i primili dva gola. To se ne smije događati - kazao je Henríquez, a slično je ponovio i Cvitanović, koji ima veliko pojačanje u povratniku Soudaniju... Ovaj će ogled posebno pamtiti i Arijan Ademi. Dinamov kapetan zabio je prvi gol otkako se vratio nakon dvogodišnj­e suspenzije. - Znamo kakvo je Kup natjecanje, hvala Bogu da smo prošli. Ovako moramo nastaviti - rekao je. I dok se Dinamo “muči” kako održati pobjedničk­u formu i +12 u odnosu na prve pratitelje u HNL-u, Istra se bori za goli život. Ivica Ivušić treći je igrač koji je napustio klub u zadnje vrijeme. - Teško nam je, ali preživljav­amo nekako. Najvažnije je da se klub spasi - rekao je Darko Raić-Sudar.