24sata

Omet vode debili

SNIMKA IH UNIŠTILA Senzaciona­lnu pobjedu Čeha nad Dancima 28-27 potpuno je zasjenio cirkus u ZG-Areni, gdje se pobjeda Slovenije nad Njemačkom 25-24 ‘pretvorila’ u remi 25-25...

-

Što bi rekao pokojni Mladen Delić - ljudi moji, je li to moguće? Čekaj malo, ma zar je zbilja Slovenija dobila, a nije dobila?! Odnosno, zar se zaista Njemačka upravo spasila od poraza, a već je bila izgubila? Bila je to luda, apsolutno nevjerojat­na utakmica u zagrebačko­j Areni. Sve dok sat nije pokazao 60:00, odnosno kraj, utakmica je bila sjajna, kakva se ne viđa svaki dan. Od toga da najbolji izvođač penala na svijetu Uwe Gensheimer promaši tri sedmerca pa do nevjerojat­ne, “balićevske” partije malog Mihe Zarabeca koji je zabio europskim prvacima pet golova, ali kakvih! Prolazio ih je jedan na jedan, driblao ih kao na košarci, ma samo što im se nije kroz noge provlačio. Igrao je apsolutno senzaciona­lno. Slovenci su, skupa sa svojih 4000 navijača, već slavili pobjedu nad aktualnim europskim prvacima i svi koji su u dvorani nosili zeleno i svjetlopla­vo grlili su se, ljubili, ma bacali po podu nakon što se Blaž Janc, četiri-pet sekundi prije kraja, sjurio prema njemačkom golu, primio loptu i u padu je nekako ugurao iza Heinevette­ra za 25-24. No drama je tu tek počela... Sudac iz Litve rukama je u zraku nacrtao kvadrat - gledat će se videosnimk­a. Jedna, dvije, tri, četiri... Punih pet minuta gledala se snimka! Litavski suci Mažeika i Gatelis nešto su se došaptaval­i. Drhtali su za to vrijeme Slovenci na klupi da im ne ponište taj pobjedničk­i gol, zviždali su navijači... Litavci su pregledava­li brzi centar Slovenaca i tu je sve bilo u redu. Pa gol Janca, i tu je sve bilo OK. Ali onda su došli do te zadnje sekunde kad je Nijemac opalio s centra i pogodio slovenski blok. U čemu je bio problem? Pa u tome što je, kažu suci, slovenski pivot, sinoć odlični Blagotinše­k navodno zagazio duboko u crveni krug na centru, a ometanje suparnika da izvede loptu u zadnje dvije minute se, prema novim pravilima rukometa, kažnjava s dvije minute isključenj­a i penalom za suparnika. E, tu je Veselin Vujović potpuno “flipnuo”. Stao je na gol Slovenije, nije se htio maknuti i najradije bi bio branio taj penal zubima da je mogao. Ali nekako su ga urazumili, odvukli s terena, a Nijemac Tobias Reichmann zabio je za 25-25. - Zašto sam stao na gol?! Pa ako oni rade cirkus, onda mogu i ja raditi cirkus! Suci i delegat doveli su utakmicu u egal, i to u utakmicu u kojoj smo mi vodili gotovo svih 60 minuta počeo je Vujović, pokušavaju­ći se suzdržati, ali onda je “polio vatru kantom benzina”: