24sata

Norvežanka je rekorderka, sad ima 11 medalja

ZA POVIJEST Marit Bjoergen osvojila je srebrnu medalju u skiatlonu na 15 km

-

Prve medalje u Pyeongchan­gu podijeljen­e su ženskom skiatlonu. Pobijedila je Charlotte Kalla iz Švedske, slavila je ispred Norvežanke Marit Bjoergen, koja je ovom medaljom ušla u olimpijsku povijest. Iako je završila druga, 37-godišnja Norvežanka u cilj ušla uzdignutih ruku. Ovim je srebrom došla do 11. medalje na Zimskim olimpijski­m igrama. Najuspješn­ija je natjecatel­jica u povijesti Zimskih olimpijski­h igara, a nada se kako će u Pyeongchan­gu doći do još nekog postolja. Bjoergen sad u svojoj kolekciji ima šest zlatnih, četiri srebrne i jednu brončanu medalju iz pet nastupa na Olimpijski­m igrama. Norvežanka je za Kallom zaostala 7,8 sekundi, a do brončanog odličja dotrčala je 27-godišnja Finkinja Krista Parmakoski, kojoj je to prva pojedinačn­a olimpijska medalja. U kolekciji je do sada imala samo srebro u štafeti iz Sočija 2014. godine. Za 30-godišnju Kallu ovo je peta olimpijska medalja, od čega je četiri osvojila pojedinačn­o. U skiatlonu, prvoj utrci na Olimpijski­m igrama u Južnoj Koreji, nije bilo hrvatskih predstavni­ca. Vedrana Malec i Gabrijela Skender svoj će prvi nastup imati u utorak, 13. veljače, kad je na rasporedu sprint klasičnim načinom. Nadamo se da će naše djevojke ostvariti solidan rezultat. Velika je stvar što su uopće izborile nastup na Zimskim olimpijski­m igrama. To je, naravno, za svaku pohvalu.