24sata

Juventus čeka težak posao na Wembleyu nakon 2-2 protiv Tottenhama u prvoj utakmici osmine finala. Manchester City je nakon 4-0 u Švicarskoj već rezervirao karte za četvrtfina­le

-

Juventus je poveo već u drugoj minuti. Loptu je na 30 metara namjestio Miralem Pjanić. I kad su svi očekivali izravan udarac, Pjanić je majstorski potkopao loptu, a Gonzalo Higuain iz prve pogodio iz voleja za 1-0. Samo sedam minuta kasnije neoprezni Davies srušio je Bernardesc­hija i Higuain je iz penala zabio novi gol za Juve. Niti jedan igrač u Juventusov­oj povijesti nije brže zabio dva gola u utakmicama Kupa prvaka i Lige prvaka. No Juventus se tada povlači, a Harry Kane to kažnjava sedmim golom u šestom nastupu u Ligi prvaka ove sezone. Bio je to tek drugi gol koji je Juventus primio u zadnjih 17 utakmica i Buffonov prvi nakon čak 694 minute. I kad se Brych spremao odsvirati kraj prvog dijela, novi neoprezan start gostiju. Aurier je ‘počistio’ Douglasa Costu, a Higuain iz penala pogađa prečku. Juve u nastavku nestaje s terena. Spursi su pritisnuli i zasluženo izjednačil­i na 2-2 golom Cristiana Eriksena iz slobodnjak­a. Mario Mandžukić igrao je za Juve do 76. minute. U drugoj utakmici Manchester City razbio je Basel s 4-0. City je u Švicarskoj već nakon 20 minuta imao 3-0. Precizni su bili Gündogan, Bernardo Silva i Agüero, koji je u 11. utakmici ove sezone zabio svoj 14. gol. U drugom poluvremen­u svoj drugi gol na susretu zabio je Gündogan za mirnih 4-0 i već osigurano četvrtfina­le za Guardiolin­u momčad.