24sata

AO RONALDO

REKORDER Ronaldo je s dva gola vodio Madriđane do velike pobjede. Ukupno je zabio 101 gol za ‘galacticos­e’ u Ligi prvaka...

-

Namjestio je loptu na bijelu točku, skupio je dlanove, pogledao u nebo te opalio svom snagom. Semafor je pokazao 1-1, a Ronaldo je u tom trenutku postao prvi igrač koji je zabio 100 golova u Ligi prvaka u dresu jednog kluba. Kasnije je tu brojku uspio ‘podebljati’ još jednim golom... A situacija do tog trenutka nije izgledala nimalo obećavajuć­e za ‘kraljeve’. PSG se uspio oduprijeti početnom pritisku Madriđana te je poveo golom Adriena Rabiota u 33. minuti. Naš Luka Modrić nije dobro ispratio jednu kontru Parižana, Rabiot mu je ‘zbrisao’ te je iskoristio situaciju jedan na jedan s Keylorom Navasom za veliko slavlje na klupi PSG-a. U tim trenucima Real je bio u nokdaunu, ali jedna neopreznos­t Giovanija Lo Celsa u 45. minuti vratila ih je u utakmicu... U drugi dio bolje su ušli Parižani, propustili su neke velike prilike, a Real je to znao kazniti. Prvo je u 84. minuti Cristiano Ronaldo svojim 101. golom u Ligi prvaka u dresu Reala okrenuo vodstvo PSG-a, a onda je i Brazilac Marcelo zabio za erupciju oduševljen­ja na Santiago Bernabeuu. Portugalac je s dva gola u ovoj utakmici došao do nevjerojat­nih 429 golova u 423 dvoboja u dresu Reala, a ovo mu je sedma uzastopna sezona u kojoj u Ligi prvaka postiže barem deset golova... Naš Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić susret odgledao s klupe za pričuve. Uzvratni susret na rasporedu je 6. ožujka u Parizu.