24sata

Willian je tresao stative, ali show mu je ukrao Leo

VIDA ISKLJUČEN Srušio je Lewandowsk­og i Bešiktaš je od Bayerna popio pet komada

-

Čak 30 udaraca i 730 minuta trebalo je Lionelu Messiju da zabije gol Chelseaju. Nikad im prije nije zabio u karijeri, dogodilo se to u devetoj utakmici argentinsk­og velemajsto­ra protiv londonskih plavih kojim je Barceloni donio remi 1-1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u Londonu. Rezultat je to kojim momčad Ernestea Valverdea može biti zadovoljna nakon vrlo skrome utakmice, pogotovo prvog poluvremen­a u kojemu nije uputila nijedan udarac u okvir gola Chelseaja. A na drugoj strani sijevale su “bombe” Williana. Brazilac je u 34. minuti iz daljine pogodio lijevu, a u 41. desnu stativu. Golman Barcelone Ter Stegen bio je na pravim mukama, a ništa nije mogao napraviti kod trećeg Willianova udarca u 62. minuti koji je odsjeo pokraj bloka našeg Ivana Rakitića. Čekalo se cijelu utakmicu što će napraviti Messi, nije bio osobito raspoložen - a onda je zabljesnuo u ključnom trenutku. Andreas Christense­n dao je “kriminalnu” dijagonaln­u loptu koju je na vrhu šesnaester­ca presjekao Andrés Iniesta, vratio je Messiju , a ovaj je rutinski smjestio tamo gdje treba za konačnih 1-1. U Münchenu je Bešiktaš vrlo brzo, već u 16. minuti ostao bez ikakve nade da bi neporažen mogao napustiti München. Hutchinson je odigrao groznu povratnu loptu, promašio Vidu za barem tri-četiri metra i utrčao je Lewandowsk­i. Vida je startao, ali Poljak je bio prvi na lopti, gurnuo ju i pao na samom rubu šesnaester­ca. Čisti crveni karton za hrvatskog reprezenta­tivca u njegovom debiju za Bešiktaš u Ligi prvaka. S igračem manje Bešiktaš je imao zicer, ali nije zabio i na kraju je Bayern slavio s velikih 5-0. Uzvrat je formalnost.