24sata

Nizozemci pali poslije drame!

MUKA U ZADRU Nakon poraza od Rumunjske u petak, Hrvatska je morala dobiti Nizozemsku što je i uspjela

-

Ostvarili smo prvu pobjedu u kvalifikac­ijama za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. Pala je Nizozemska u zadarskom Višnjiku 82-78 i nakon tri uzastopna poraza izabranici Ivice Skelina napravili su pravu stvar. Gosti su se pokazali kao tvrd orah, od njih smo već izgubili u prvom kolu 68-61 i da smo slučajno i u ponedjelja­k navečer doživjeli poraz, oprostili bi se od kombinacij­a za Kinu Željko Šakić sa 22 i Filip Krušlin sa 17 poena predvodili su Hrvatsku, dok je van der Mars sa 20 ubačaja predvodio Nizozemsku. Za razliku od noćne more protiv Rumunjske u petak, naši su igrači odlično otvorili i već u prvih pet minuta pogodili više trica nego u čitavoj utakmici u petak kada su imali šut za tricu 2-26! Nakon dobrog prvog poluvremen­a pojavila se nervoza u našim redovima u trećoj četvrtini koju smo izgubili 25-16. Tu su gosti stigli do egala i pet minuta prije kraja došli nam na 70-69. Skelin probleme pripisuje koncentrac­iji: - Mislim da definitivn­o jedna stvar mora biti jasna mladićima. Mo- ramo

biti koncentrir­aniji - rekao je izbornik poslije utakmice. Opasnost su otklonili Šakić i Uljarević s dvije vezane trice za novi bijeg koji je bio presudan. Hrvatska je 40 sekundi prije kraja imala deset razlike (82-72) i činilo se kako će ostvariti pobjedu s više od sedam razlike s koliko je izgubila u Nizozemsko­j, no opet se dogodio ‘blackout’ koji nas je spustio na konačnu pobjedu od četiri razlike. Budući da je Italija razbila Rumunjsku 101-50 time je osigurala prvo mjesto, a za preostala dva koja vode dalje borit će se tri momčadi i potrebna nam je jedna pobjeda. Bilo to 28. lipnja u Italiji ili 1. srpnja u Rumunjskoj. Ne ovisimo sami o sebi - smatra Skelin uoči utakmica odluke.