24sata

Ronaldova tri komada u ljepotici Mundijala

ZA PRSTE POLIZATI Nismo dugo čekali na ljepoticu u Rusiji. Portugal i Španjolska odigrali su 3-3 u Sočiju u čarobnoj večeri čudesnog CR-a

-

Jedva su dva gola pala u 180 kombiniran­ih minuta Urugvaja, Egipta, Irana i Maroka. I morali smo čekati sam kraj tih utakmica da vidimo po gol na svakoj pa, logično, dojam nije bio najbolji mogući. Sve to uspjeli su ispraviti Španjolska i Portugal u najvećem derbiju prvoga kola ruskog Mundijala. Šest golova, preokreti, hattrick Cristiana Ronalda i po bod svakoj reprezenta­ciji. Nogometnu poslasticu bolje je otvorio europski prvak i to nakon duela Realovih Nacha i Ronalda. Sudac Rocchi dosudio je penal, a Ronaldo pogodio u četvrtoj minuti. Trebalo je ‘furiji 20 minuta za povratak što su izveli pomoću faula Diega Coste nad Pepeom. VAR je kiksao, Rocchi ‘nasjeo’. Kako je tehnologij­a oštetila Portugalce, tako je golman David de Gea svoje Španjolce u 44. minute. Na ne previše zahtjevan udarac Ronalda neobjašnji­vo je propustio loptu u mrežu i bacio u šok svoje suigrače. Od toga su se Hierrovi izabranici brzo oporavili preokretom u samo tri minute! Prvo je Costa pogodio u 55. minuti poslije uigrane akcije da bi Nacho golčinom u 57. probio Ruija Patricija. Stvar je Portugalci­ma spasio sjajni Ronaldo golčinom iz slobodnjak­a u 88. minuti za konačnih 3-3. Po bod svakom, a nakon prvog gola lider skupine je - Iran! Oni su u 95. minuti autogolom Bouhaddouz­a slomili Marokance i tako zasjeli na prvo mjesto. Urugvaj je golom Gimeneza u 90. minuti srušio Egipat uz velike promašaje Suareza. (del)