24sata

IZBACIO IH JE IGRAČ KOJEG SU ZVALI SEBI

-

Za igrača odluke, Nikolu Katića, Rangers je ovo ljeto platio 2,3 milijuna eura odštete. Nekoliko mjeseci prije toga želio ga je i Osijek, no Slaven Belupo je tražio milijun eura. A to Osijek nije mogao platiti... Voljom ždrijeba, spojili su se Osijek i Katić kroz ove dvije utakmice, a na kraju je ispalo da bi bilo bolje da su u Gradskom vrtu nekako “izmislili” taj novac. Kad već nisu, u 59. minuti utakmice na Ibroxu upravo je Katić, branič od 194 cm rodom iz Ljubuškog, glavom loptu posao u mrežu Osijeka. Do tog trenutka Osječani su bili bolja momčad, sve je nekako nalikovalo na onu nesretnu utakmicu u Gradskom vrtu, a nakon gola još i više... I čak bi i konačni ishod bio isti da u samom finišu, u 89. minuti, Borna Barišić nije zabio za 1-1 i nekoliko minuta nade. Tanke nade, doduše, jer nije bilo više snage ni vremena za nekakav ozbiljan napad i Steven Gerrard je na kraju mogao stisnuti šake. A kolega Zoran Zekić mogao mu je samo stisnuti ruku i čestitati. Ukupno gledajući, Osijek je u dvije utakmice bitno više pokazao, češće napadao, imao bolje prilike, ali pisat će se samo da je zapeo na drugom europskom koraku. I prije nego što se Rijeka priključil­a natjecanju, Osijek se od njega oprostio. I ima se priliku okrenuti prvenstvu, jer u nedjelju stiže Rudeš. (dl)