24sata

T KOMADA! 5 IOS, LO EGUI

NAJVEĆI KRIVAC Real je u krizi, a zbog toga bi otkaz trebao dobiti Julen Lopetegui. Marca piše da će biti ‘bivši’ već danas

-

Zidanea, a otkaz bi mogao dobiti nakon manje od pet mjeseci. Slavi Barcelona, slavi Katalonija, a u bijelom dijelu Madrida vlada velika tuga. Njihov je Real čak pet kola bez pobjede u prvenstvu. Kriza je to kakva dugo nije neviđena. Real u posljednji­h pet kola ima čak četiri poraza, uzeo je samo bod, a posljednju je pobjedu u prvenstvu ostvario još 22. rujna protiv Espanyola. Madriđani su nakon deset odigranih kola tek na 9. mjestu ljestvice, za vodećom Barcom sad zaostaju sedam bodova. Tko bi očekivao da će europski prvak od 30 mogućih bodova imati samo 14 na kontu nakon deset kola. Brojke su neumoljive. I stoga je jasno da Perez mora promijenit­i trenera. Barcelona je u El Clasicu nakon samo pola sata vodila 2-0. Ivan Rakitić odigrao je jako dobru utakmicu. Dao je loptu Jordiju Albi, koji je asistirao za gol Coutinhu. Luis Suarez je iz penala zabio za 2-0, a nadu je Realu nakon pet minuta nastavka vratio Marcelo. “Kraljevi” su nakon toga zaigrali puno bolje. Luka Modrić pogodio je vratnicu, nije imao sreće, da je ta lopta ušla, možda bi i rezultat bio drugačiji. Ipak, nije to bio Modrićev dan. Apsolutni je junak El Clasica bio Luis Suarez. On je izborio penal, zabio penal, a u drugom je poluvremen­u zabio još dva gola. Mogao je zabiti i četiri, ali je pogodio vratnicu. Barcelona se vratila na vrh Primere, bio je ovo veliki tjedan za katalonsko­g diva. Prvo su u Ligi prvaka sredili Inter, a onda su omraženom rivalu zabili pet golova. Slavio je sinoć Nou Camp, slavila je Katalonija. Pet je komada u svojem prvome El Clasicu na Nou Campu primio i Jose Mourinho. - Žao mi je vidjeti ovakvog Modrića, ali to je nogomet - rekao je nakon velike pobjede Ivan Rakitić.