24sata

Izgubili u grotlu: Uložit ćemo protest, Francuzi su privilegir­ani

DOMAĆINI SLAVILI Pavić i Dodig izgubili su od Herberta i Mahuta 3-1. Francuzi su tako smanjili zaostatak na 2-1 u finalu Davis Cupa

-

Komu će pripasti “salatara”? Odgovor na to pitanje ipak ćemo doznati danas nakon što su Ivan Dodig i Mate Pavić u klasičnom, jako napetom meču parova Davis Cupa izgubili nakon tri sata i 40 minuta igre. Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut, na krilima 25.000 domaćih navijača na stadionu Pierre Mauroy u Lilleu, donijeli su prvi bod Francuskoj u finalu pobjedom u četiri seta: 6-4, 6-4, 3-6, 7-6 (7-3). Atmosfera je, pogotovo u četvrtom setu, bila usijana, a u više navrata servis gemovi Francuza trajali su preko 10 minuta. - Nije u redu da se tako ponašaju. Morat ćemo popričati sa supervizor­om, takvo odugovlače­nje serviranja bez opomena ne smije se događati u nedjelju. Francuzi imaju privilegij­u i uložit ćemo protest - rekao je izbornik Željko Krajan za HRT. Mate Pavić bio je utučen i ostao u svlačionic­i nakon meča koji je bio poprilično izjednačen i u kojemu su naši, poslije 0-2, bili nadomak petog seta. - Znam kako mu je jer sam prošao puno takvih mečeva. Mladi to sve teže proživljav­aju. Odlučivala je jedna lopta po setu - rekao je Ivan Dodig. - Da je meč otišao u peti set, mislim da bi oni potonuli i žao mi je što se to nije dogodilo. Ali idemo pozitivno dalje i nadam se da ćemo to završiti u nedjelju - dodao je izbornik Krajan. Nicolas Mahut ostaje optimist: - Mislim da naši igrači mogu do preokreta, sad se sve može promijenit­i - rekao je Francuz. Ipak, Hrvatska je i dalje čvrsti favorit za ukupnu pobjedu jer su i Marin Čilić i Borna Ćorić favoriti, koga god da im francuski izbornik stavi s druge strane mreže. Vrijeme je da Francuzima pokažemo tko je bolji i da im se revanširam­o za poraz u finalu nogometnog SP-a.