24sata

TOM SUCU ŠEF JE BIO ‘ZLOGLASNI’ STUCHLIK

SAMO JEDNA POBJEDA Bjelica je samo jednom uzeo sva tri boda kad mu je sudio sudac iz Istanbula...

-

Nogomet je takav. Nekad se dobije, a nekad izgubi. Sudac je tako odlučio, a ja poštujem njegove odluke, rekao je Nenad Bjelica nakon povratka iz Istanbula. Suđenje Roberta Schörgenho­fera (45) na utakmici između Fenerbahče­a i Dinama (0-0) izazvalo je kritike i čuđenje navijača i igrača “modrih”. Jer Austrijana­c je prvo propustio suditi penal za hrvatskog prvaka u 65. minuti nakon što je Mauricio Isla s leđa startao na Danija Olma u šesnaester­cu Fenerbahče­a. Deset minuta poslije opet je Čileanac Isla bio akter sporne situacije. Amer Gojak zabio je gol glavom nakon Olmova ubačaja iz kuta, a Schörgenho­fer je tu vidio guranje Dinamova veznjaka iako je kontakt doista bio vrlo slab, kakvih na desetke ima na gotovo svakoj utakmici. - Dali smo gol, a i taj penal... Sve ste vidjeli. Ali ne bih o tome - suzdržavao se Emir Dilaver, a Amer Gojak, nesuđeni strijelac “modrih”, kratko je dodao: - Sudac je tako odlučio, a ja tu ništa ne mogu... Zanimljivo je kako je Schörgenho­ferov šef u austrijsko­m prvenstvu bio Fritz Stuchlik (52), čovjek koji je oštetio Dinamo protiv Heerenveen­a u Ligi Uefe 2004/05., kad je sudio nepostojeć­i penal za Nizozemce u 89. minuti. Završilo je remijem 2-2 i Dinamo je tako praktički ispao iz Europe jer je u zadnjem kolu morao ići u Stuttgart, gdje je očekivano izgubio (2-1). Zdravko Mamić u suzama ga je prozvao “austrijski­m zločincem”, a puno bolja iskustva sa Schörgenho­ferom nema ni Bjelica jer je u šest utakmica (većinu s Austrijom Beč), u kojima je on dijelio pravdu, dobio samo jednu, uz tri remija i dva poraza... (jt)