24sata

‘Modra’ kanonada s mislima na Viktoriju

-

Osim što je mjesec u kojem je Dinamo nakon 49 godina čekanja zaigrao u Europi, veljača je i mjesec ljubavi. A baš su supruge igračima “modrih” bile motivacija u jučerašnjo­j pobjedi nad Slaven Belupom 3-0 na Maksimiru. Nenad Bjelica izveo je na Maksimiru potpuno novu momčad u odnosu na Plzeň koja se dosta mučila protiv dobro organizira­nih “farmaceuta”. - Bio je to gol samo za moju suprugu, pokazivao sam prema njoj - rekao je Hajrović, koji je rukama oblikovao srce nakon gola kojim je najavio povratak u prvi sastav nakon dvije utakmice su utakmicu odigrali Ivan Šunjić, Lovro Majer, Sadegh Moharrami... I pokazali da na njih ozbiljno može računati. - Prvi dio nije bio u najboljem mogućem svjetlu, ali dominacija je bila očita. Nakon prvog gola bilo je puno lakše, stvarali smo puno šansi i bili jako lepršavi. Teško je kad promijenit­e 11 igrača i postavite momčad koja nikad nije igrala zajedno. Uspjeli smo i s optimizmom gledamo prema četvrtku - kazao je Bjelica i otkrio kako za Plzeň neće biti spremni Gavranović i Kądzior. Česi su jučer također uspješno apsolviral­i ligašku utakmicu, kod kuće su u derbiju pobijedili Slaviju 2-0 golovima Chorýja i Beauguela i tako smanjili zaostatak za tom praškom momčadi na tri boda na vrhu ljestvice. Derbi dviju vodećih momčadi gledat ćemo i u HNL-u ovu nedjelju jer Dinamu u goste stiže Osijek koji je srušio Istru 1-0 prvijencem Kristala Abazaja u debiju. Razlika je između njih i dalje 14 bodova, no puna koncentrac­ija “modrih” sada je samo na - Viktoriji.

??  ?? Semafor je pokazivao 0-0 sve do 67. minute, a onda je Izet Hajrović primirio loptu na desnoj strani, namjestio se na ljevicu, raspalio s 25 metara i pogodio bliži kut. stanke zbog ozljede i suspenzije. Baš na vrijeme za uzvrat protiv Viktorije Plzeň u četvrtak u Zagrebu. - Zadnji put tako sam zabio u Werderu, baš mi je dobro sjela - dodao je Hajro. Točno deset minuta potom gotovo isti scenarij pred golom Belupa, ovaj je put iz daljine pogodio Mislav Oršić. Priču je dvije minute prije kraja zaključio Mario Musa, zabivši prvi gol sezone za Dinamo, drugi u karijeri. - Iskreno, ne sjećam se kada sam zadnji put zabio desnom nogom. Valjda prije nekoliko mjeseci na treningu - nasmijao se Mario pa dodao: - Žena mi noćas ili u ponedjelja­k treba roditi, ovaj je gol poklon za nju i curicu koja nam dolazi. Trener Nenad Bjelica na koncu je mogao biti zadovoljan viđenim jerdobru