24sata

KRATKI ZA CENTIMETAR

REMI Mađari su zabili za 1-1, iako nije jasno je li cijela lopta prošla gol liniju. Sudac se dvoumio, razmišljao i na kraju pokazao na - centar

- Piše: A. BEVANDA, D. MILIČIĆ

Trebalo nam je i malo sreće, ali siguran sam da ćemo pobijediti u Mađarskoj! Osim gola, nisu imali nikakve šanse. Bili smo puno bolji, mogli smo zabiti još dva, tri gola, rekao je Nenad Bjelica nakon remija s Ferencvaro­sem.

Dinamo je krenuo sjajno, uraganski i već nakon sedam minuta vodio. Akcija kao na PlayStatio­nu, stadion u ekstazi, Bjelica skače uz aut liniju... To je to. Idemo prema Ligi prvaka. Tako je to izgledalo. A onda, kao da je netko stisnuo kočnicu, Dinamo se povukao i prepustio Mađarima igru. Bio je to katastrofa­lan potez jer su gosti vrlo skromna momčad i uz hrabriji pristup moglo se pitanje prolaska riješiti već u Maksimiru.

POMUTNJA KOD GOLA

- Što ste tužni, nitko nije umro. Siguran sam da ćemo pobijediti u Mađarskoj. Ušli smo u utakmicu kako je trebalo, ali onda smo im prepustili previše posjeda. Na našoj polovici se igralo 10-ak minuta prvog dijela i prvih 10-15 minuta poluvremen­a, tako da... Nemam što zamjeriti svojim dečkima - rekao je Bjelica. No, uz dužno poštovanje, možda bi ipak trebao. Jer, neki igrači kao da sinoć nisu bili duhom na Maksimiru.

No, vratimo se mađarskom posjedu. Kad su već uzeli loptu, odnosno, kad im je Dinamo domaćinsko­m pristojnoš­ću prepustio, red je bio da to iskoriste. I jesu. Siger je zabio gol, no ostaje veliko pitanje je li lopta prošla gol liniju. Sudac je gledao, premišljao se, razmišljao.. Sve je to trajalo nekoliko sekundi...

KOMPLEKS OD MAĐARA

A onda pokazao rukom na centar. Gol! Teško je bilo potvrditi ili demantirat­i njegovu odluku, pogotovo jer na Maksimiru nema kamera na gol crti i nema 3D animacije, pa se niti nakon nekoliko snimaka nije moglo točno utvrditi je li lopta doista prošla crtu. Sudac kaže da jest, za centimetar. Navijači nisu bili presretni igrom, pogotovo jer je ove godine Dinamo imao sreće u ždrijebu i činilo se da je Liga prvaka bliže no ikad. Zapravo, pitate li Bjelicu, on ne dvoji ni sekunde.

- Prolazimo, nema straha! Lijepo je vidjeti taj optimizam, no bilo bi još ljepše da je prednost na Dinamovoj strani. Ako ništa, barem smo uvjereni da Dinamo može puno bolje od sinoćnje predstave. Mađari? Teško. Jako teško.

Nekad su bili velesila u vaterpolu, a sad kad smo ih konačno počeli u vaterpolu lakoćom pobjeđivat­i, zapelo je u nogometu. Prvo je izgubila reprezenta­cija s Modrićem, sad je kiksao Dinamo s Bjelicom...

??  ?? ŠTO STE TUŽNI, NIJE NITKO UMRO... OPUSTITE SE, U MMAĐARSKOJ SIGURNO POBJEĐUJEM­O I PROLAZIMO, REKAO JE TRENER NENAD BJELICA