24sata

Dinamo srušio Real Madrid za finale Ramljaka

ODLIČNI JUNIORI Mladi dinamovci slomili su Real Madrid i na najljepši mogući način ušli u finale Ramljakovo­g memorijala

- Piše: DAVOR KOVAČEVIĆ

POBJEDA ZA FINALE

Španjolcim­a je po vrućem vremenu na Hitrec-Kacianu za finale igrao i bod, ali sva tri boda uzeli su mladi igrači Dinama pobjedom 3-1 (1-0). Dinamovi juniori igrat će u finalu 17. Ramljakova memorijala! Mladi dinamovci u izravnoj borbi za prvo mjesto skupine pobijedili su madridski Real s 3-1 te će za naslov u nedjelju od 11 sati igrati protiv nizozemsko­g Feyenoorda. Španjolcim­a je igrao i bod jer su pobijedili i juniorsku albansku reprezenta­ciju i ljubljansk­u Olimpiju s kojom je Dinamo remizirao (1-1), ali njega su u džepu imali 30-ak minuta. Zagrepčani su poveli u

16. minuti iz penala. Julardžija je bio u prodoru, a gostujući igrač srušio ga je na rubu šesnaester­ca. Bunili su se gostujući igrači kako je prekršaj bio izvan šesnaester­ca, ali sudac je bio ustrajan u svojoj odluci. Isti je igrač suprotno nepisanom pravilu uzeo loptu i zadržao mirnoću nakon prekršaja. Realovci su zaostatak poništili u

47. minuti nakon dobre akcije, ali u kojoj je prelagano ispala domaća obrana. Vassilakis je bio egzekutor i tako doveo svoju momčad na prag finala. No, u završnici susreta Dinamo je opet ‘imao sreće’. Četiri minute prije kraja u zaleđu je nakon Vasiljeva udarca bio Jančić, a kako to pomoćni nije registrira­o, Jančić se lijepo snašao i pogodio za 2-1. Madriđani su se opet sjurili prema sucu, ali nije im bilo od koristi. Real se nije vratio u utakmicu već je Točku na i u sudačkoj nadoknadi stavio je Janković. Odmjereno i precizno izveo je slobodan udarac s 18 metara.

- Istina, malo smo se prilagodil­i protivniku i promijenil­i stil igre, ali dugo smo skupa. Igrači su talentiran­i i znaju se prilagodit­i, a to su i pokazali - sumirao je trener Dinama Andrej Mioković.

??  ?? Mladim Dinamovcim­a za finale su trebala tri boda, a Realu je bio dovoljan bod