24sata

Nestali u pet minuta: City preokrenuo Real, Lyon srušio Juventus

- Piše: FABIJAN HRNČIĆ

Kakav susret na Santiago Bernabeuu! City je slavio s 2-1(0-0) i ima veliku prednost u uzvratu. A mislili su ‘kraljevi’ kako će sačuvati vodstvo do kraja susreta pa su se raspali u pet minuta, a ‘šećer na kraju’ bio je crveni karton Ramosa u 86. minuti.

Izgledalo je kao da će ‘kraljevi’ sigurno slaviti na domaćem terenu, ali Pepov stroj pokazao je da mu je i malo vremena dovoljno da ‘samelje’ protivnika. City nije mogao uspostavit­i dominaciju u posjedu lopte u prvom poluvremen­u te se na prvu priliku čekalo do 21. minute. Tad je odličnu loptu u šesnaester­ac dobio

Gabriel Jesus koji se na kojih sedam metara od gola odlično izbacio na desnu nogu i pucao, ali još je bolje reagirao Courtois na golu Reala. Devet minuta nakon toga Benzema je odlično pucao glavom, njegov je udarac obranio Ederson, a na odbijenu loptu natrčao je Vinicius, okliznuo se i promašio nemoguće. Ozlijedio se Laporte koji se tek oporavio od ozljede koljena, a City će u uzvratu biti i bez Mendyja koji je dobio žuti. Prije poluvremen­a spasio je Ramos Real te s crte izbio udarac Jesusa nakon kornera. U nastavak je bolje krenuo Real i poveo u 60. minuti golom Isca nakon greške Otamendija. Tada su živnuli domaći, ali ušutkao ih je Jesus u 78. minuti. Tražio je

MAHREZ ODLIČANAlž­irac

faul Ramos, ali VAR soba se nije javila. Samo pet minuta kasnije Carvajal je srušio Sterlinga u 16 metara, a De Bruyne je zabio penal. Još je Ramos kao zadnji igrač srušio Jesusa u 86. minuti pa će Real imati težak posao u uzvratu 17. siječnja. Luka Modrić dobio je žuti u 54. minuti jer je pokupio Mahreza, a izašao je u 84. U drugoj utakmici Lyon je kod kuće srušio Juventus sa 1-0. Za pobjedu je u 31. minuti loptu u mrežu spretno spremio Tousart. Do kraja utakmice zabili su i gosti, ali pregledom snimke gol je poništen. U 87. minuti zabio je Dybala, a iz VAR sobe javljeno je kako je bio u zaleđu nekoliko centimetar­a, a Juve je ostao bez željenog gola u gostima.