24sata

Počeli smo s teškim treninzima, zato fali energije, kaže Jovićević Od Dinama nakon korone bolji i ‘bili’

- Piše: MATO GALIĆ

Druga je to utakmica “modrih” u nizu bez postignuto­ga gola, nisu zabili Gorici i spomenutom Osijeku. Jovićević ponavlja da nema razloga za alarm, ali razvidno je da Dinamo s ovakvom igrom neće preživjeti surova pretkola Lige prvaka, koja se ove godine igraju na jednu utakmicu. Popravnog neće biti... Prošlo je šest godina otkako Dinamo nije zabio dva kola u nizu. Ta suša pod trenerskom palicom Zorana Mamića krenula je 1. studenog 2014. u gostima kod Splita (0-0), a nastavila se osam dana kasnije protiv Zagreba (00).

UDARCA U OKVIR IMAO JE DINAMO U ZADNJE DVIJE UTAKMICE. REALIZACIJ­A ŠTEKA...

0

Gol Splita tad je čuvao Danijel Zagorac, a Zagreba Dominik Livaković. Danas je taj dvojac u Dinamu. Tko zna, ako je istinita ona da se povijest ponavlja, možda za nekoliko godina u Dinamu vidimo dvojac Kahlina-Ivušić, dečke iz Gorice i Osijeka. Puno Jovićević rotira, daje prilike Gvardiolu, Franjiću, Điri, Marinu i ostalim klincima, ali to u kombinacij­i s nezaintere­siranim iskusnim

MINUTA UZ SUDAČKE DODATKE DINAMO NIJE ZABIO GOL U HNL-U igračima ne izgleda dobro. Dinamo je u pet utakmica nakon korone po osvojenim bodovima tek četvrta momčad lige, od njih su bolji Osijek, Varaždin, pa čak i Hajduk, čijim igrama navijači nikako nisu zadovoljni. Jovićević cijelo vrijeme priča o 20 bodova prednosti nad konkurenti­ma, ali činjenica je da je ta prednost nastala dok je u Maksimirsk­oj 128 stolovao Nenad Bjelica (48). “Modri” su uglavnom igrali protiv momčadi iz donjeg doma ljestvice (Varaždin, Slaven, Gorica), a prosječno su loptu u nogama imali tek 57 posto. Malo je to za standarde hrvatskog prvaka, a toga je svjestan i Jovićević. - Nedostaje nam energije. Počeli smo pripreme za iduću sezonu. Mladi igrači dali su nam zadnjih 15-20 minuta novu energiju i to nam je putokaz za iduće utakmice - najavio je trener Dinama.