24sata

STUDENI, A VEĆ PLAVA OBRANA

SKUPINA

- Piše: ANTONIO BEVANDA

Samo Dominik Livaković i Danijel Zagorac, samo njih dvojica nisu u skupinama Lige prvaka i Europske lige vadila loptu iz mreže u prva četiri kola. Da, Dinamo jedini nije primio gol. Da, hrvatski prvak ima najbolju obranu u Europi. Bravo!

Već je kraj prvog poluvremen­a nagovijest­io da će Dinamo pobijediti, ali Ademi je promašio dva, Petković jedan zicer. Bruno, kad te ide u životu, kad si sjajnoj formi, onda udarac petom uđe u gol, kao lani protiv Mađara u Splitu. Kad forma nije takva, kad se mučiš s njom zadnjih tjedana, onda loptu zakucaj u mrežu. Bez pete. Zakucaj. Zakucaj onako kao u drugom poluvremen­u, to te mole svi navijači Dinama. Petom pucaj kad bude 2-0 u nekoj utakmici.

BRILJANTNA PARTIJA

Dinamo je u dvije utakmice protiv Wolfsberge­ra napravio ono što smo od njega očekivali. Dobio je obje utakmice, došao je do šest bodova. Osam bodova nakon četiri kola, vrh skupine K. Miriše na novo europsko proljeće. Prije 29 godina stadion

3

Wörthersee nije bio sretan Dinamu i treneru Zoranu Mamiću, a sad će Klagenfurt svi pamtiti po dobrom, po pobjedi koja je “modre” dovela na korak od prolaska među 32 najbolje momčadi Europske lige. Protiv Wolfsberge­ra se u Zagrebu bez nekoliko važnih igrača Dinamo jako mučio, čak je i s igračem više teško stvarao prilike, a u Austriji je to bila druga priča. Tu se stvorilo nekoliko velikih prilika. Pobjeda je mogla biti puno uvjerljivi­ja. Austrijanc­i su na kraju i dobro prošli. Imao je Dinamo prije ove utakmice problema s koronom u momčadi. Nasreću, testiranje prije puta u Austriju