24sata

Glupost Mujakića, blamaža sudaca i slavlje Umuta...

HAJDUK - SLAVEN 2-2 Neuništivi Krstanović postigao već 16 golova Hajduku! Nikome u HNL-u nije zabio više! ‘Hajdukov drugi gol nije regularan’, tvrdi Stipić

- Pišu: T. GABELIĆ, A. BUŠKULIĆ, D. KOVAČEVIĆ

Odigrali smo perfektno tehničko-taktički, hrabro, strpljivo... U nogometu nema iznenađenj­a, to sam naučio u 15 godina staža. Ali kod drugoga gola Hajduka njihov igrač je bio u živom zidu, a mislim da je pravilo da mora biti metar odmaknut. Tri minute su suci diskutiral­i o našoj zamjeni, nisu nam je dali, a VAR nije ni pogledao Hajdukov gol.

Tako je Slavenov trener Tomislav Stipić sumirao buran remi na Poljudu 2-2. Umut Nayir na Livajinu asistencij­u doveo je Hajduk u vodstvo, ali je u 42. minuti Mujakić opalio pljusku Luliću i dobio crveni karton. Neobjašnji­va je lakoća kojom neki igrači Hajduka upropaste sve ono za što momčad krvari i što gradi. Glupo, nepotrebno, pogrešno... Ostavio je Mujakić suigrače na cjedilu, a ceh je vrlo brzo stigao na naplatu. Hajdukova “crna mačka” Ivan

Krstanović na početku drugog dijela preokrenuo je postigavši svoj 15. i 16. gol Hajduku! Od sezone 2010/11. zabio je “bijelima” u svakoj sezoni osim dvije koje nije ni igrao u HNL-u, a nikome u našoj ligi nije zabio više golova. Sad je četvrti na vječnoj listi strijelaca HNL-a zajedno s Mumlekom, sa 106 golova. A scena o kojoj je Stipić pričao dogodila se u 90. minuti, kada su suci dvije i pol minute vijećali

Parovi 28. kola (10. i 11. travnja):

Gorica - Varaždin, Šibenik - Rijeka, Slaven - Osijek, Istra - Hajduk, Lokomotiva - Dinamo smije li Slaven izvesti zamjenu. Jer glavni sudac Pečarić i četvrti sudac Kulušić nisu bili sigurni smije li Slaven i četvrti put na utakmici mijenjati igrača. Pravilo kaže da svaka momčad ima pravo na pet zamjena u tri intervala, ne računajući poluvrijem­e, što Stipić nije prekršio. Ali suci nisu bili sigurni. I fino se osramotili...

- Nismo previše riskirali u defenzivno­m dijelu u prvom dijelu, a onda sam imao osjećaj kada smo ostali s igračem manje, a oni su izjednačil­i, da igramo bolje nego kada smo bili 11 na 11 - rekao je Hajdukov trener Paolo Tramezzani i nastavio:

- Napravili smo neke greške koje u prošlim utakmicama nismo radili, ali da smo ovu utakmicu igrali prije dva mjeseca, ne bismo osvojili bod. Umut Nayir je zaključio: - Zaslužili smo tri boda. Livaja mi kreira puno šansi, hvala mu na tome. Ako nastavimo ovako, možemo svakog pobijediti.