24sata

Alarm: Na Islandu i Oršić, Ivanušec... A TREBAO JE BITI IZLET

NEMA SAMO LIVAKOVIĆA Gavranović nije želio mnogo se odmarati nakon ispadanja s Eura, gdje je igrao vrlo dobro. Štoviše, svim silama želi igrati uzvrat protiv Valura

- Piše: HRVOJE TIRONI

Sad na Island idemo svim raspoloživ­im sredstvima, malo smo razočarani jer smo neke igrače ipak željeli sačuvati tog zahtjevnog­a gostovanja. Praktički smo riješili pitanje prolaska, skoro smo put na Island pretvorili u izlet... Ali dogodila nam se crna rupa, primili smo dva smiješna gola.

Rekao je to Damir Krznar nakon što je Dinamo pobjedničk­i, ali uz probleme, odradio prvu utakmicu sezone. Zagrepčani su svladali islandski Valur 3-2 u 1. pretkolu Lige prvaka. “Plavi” su u 83. minuti imali 3-0 i penal, ali Ademiju je golman obranio, a u zadnje tri minute gosti su zabili dva gola. Plan je bio drukčiji, Krznar je mnoge prvotimce, pogotovo reprezenta­tivce, želio poštedjeti putovanja na Island, još ih odmoriti, ali sad mora taktizirat­i, osjetiti kako dišu njegovi reprezenta­tivci, pa one koji su mu najpotrebn­iji aktivirati za Island. Arijan Ademi i u srijedu je odradio 90 minuta, Stefan Ristovski pobjedu je pratio s klupe, tako da će taj dvojac sigurno i u Reykjaviku biti u pogonu. No koga će još trener Dinama aktivirati za uzvrat s Valurom? Dinamovi reprezenta­tivci polako se vraćaju klupskim obvezama, Ademi i Ristovski s momčadi treniraju još od prošle srijede, Ivanušec se momčadi priključio u ponedjelja­k, Oršić je prvi trening odradio u srijedu, jučer je trenirao i Petković, a u subotu će se pojaviti Gavranović. Malo više odmora imat će samo Livaković, koji nije ni prijavljen za 1. pretkolo Lige prvaka. Damir Krznar tako će uoči uzvrata napraviti barem četiri-pet promjena u momčadi, a one će se sigurno dogoditi na bočnim i krilnim pozicijama, pa i u vrhu napada. Ristovski i do tada oporavljen­i Moubandje trebali bi zauzeti bočne, Ivanušec i Oršić već bi protiv Valura mogli zaigrati na krilnim pozicijama, pa bi Dinamo mogao izgledati vrlo slično prošlosezo­nskom s europske scene. Gavranović je bio dobar na Euru, mnogo bolji od Petkovića, i nije želio mnogo se odmarati poslije ispadanja sa Švicarskom. Dapače, svim silama želi zaigrati već na Islandu...