24sata

JARNI: PENAL? PA MOMAK JE SAM PAO Leko odmarao svoje zvijezde: Mlakar srušio ‘farmaceute’

Splićanima se ozlijedio Borevković, a s klupe su ušli Livaja, Melnjak i Krovinović

- Piše: TOMISLAV GABELIĆ

Hrvatski nogometaši izgubili su od Engleske 1-0 na otvaranju Eura U-17. Englezi su zabili u osmoj minuti, a u 41. promašili kazneni udarac.

- Momak je sam pao i sudac je svirao penal, nisam mogao vjerovati - komentirao je izbornik Robert Jarni, čija momčad u nedjelju (17.30) igra protiv Švicarske. (dk) ■

Utakmica u Koprivnici

za Hajduk nije imala baš rezultatsk­u važnost, već neko vrijeme bijeli ne mogu ni gore ni dolje na prvenstven­oj ljestivici, a Ivan Leko je u najavi kazao kako je za klub prioritet finale Kupa sa Šibenikom. Trener Hajduka je u Koprivnici poslao šaroliki sastav, iz početne postave izostala su trojica koja su iznijeli najveći teret u sezoni: Livaja, Krovinović i Melnjak, no i njima je Leko dao po pola sata da se i malo rastrče i ostanu u tonusu. U drugom dijelu utakmice izašli su Benrahou i Mlakar, tako da su i oni sačuvali nešto energije za srijedu. Postava u sastavu s Lučićem na golu, Borevković­em i Awaziemom na stoperima, s dva mlada beka Sigurom i Letajem, ispred kojih su igrali Pukštas i Fossati, na krilima Sahiti i Anello, a naprijed Benrahou iza Mlakara, trebala je odigrati čvrstu utakmicu, pokušati šestu utakmicu za redom ne primiti gol i po mogućnosti izboriti pobjedu. I to im je pošlo za rukom...

raspletima mogao i do četvrte pozicije, pa su i oni imali motiva. Hajduk se ipak nametnuo, imali su posjed lopte i čak deset udaraca na gol više od domaće momčadi u prvom poluvremen­u. Veliku dominaciju Hajduk je okrunio golom Mlakara nakon lijepe akcije u kojoj je Pukštas pronašao Sahitija na krilu, ovaj je ubacio na vrh peterca, a Mlakar zabio. Mlakar je zabio s kapetansko­m trakom na ruci, koju je ponio zbog izostanaka starijih suigrača, no i te kako ju je zaslužio. Tihi i samozatajn­i napadač od dolaska u Hajduk šuti i igra, najčešće na poziciji koja mu nije prirodna. I koristi svaku minutu

Slaven je s u nekim

koju dobije. Upravo je trojac koji je sudjelovao u akciji iz koje je pao gol jedan od temelja Hajduka u sljedećoj sezoni. I uz Livaju, Krovinović­a i Melnjaka to je temelj na koji treba dodavati igrače koji su ozlijeđeni, plus par pojačanja. Primarni cilj u ovoj utakmici bio je sačuvati igrače zdravima, da se nitko ne ozlijedi, pa ne primiti gol i izboriti pobjedu. No ne ide sve uvijek po planu, ozlijedio se Borevković, a Leko, zanimljivo, ni ovoga puta nije dao priliku ni Simiću, ni Ferru, nego mladom Vuškoviću koji je nakon finala Lige prvaka mladih odradio dva treninga s momčadi.

biti zadovoljan kako je završena “akcija Koprivnica” koja je bila priprema za ono što slijedi u srijedu - finale Kupa sa Šibenikom na Rujevici. Ako možemo iz ovog ogleda izvući još pokoji plus, onda je to nastup mladog Sigura, debi od prve minute Letaja, sve bolju igru povratnika nakon ozljede Sahitija... Šteta što se Anello ni na ovakvoj utakmici ne može nametnuti... ■