24sata

U Montpellie­ru ih već teško oštetili

Zagrebaši moraju srušiti Francuze za četvrtfina­le Lige prvaka

- Piše: DAVOR KOVAČEVIĆ OBRVAN: IGRAMO NA VRUĆEM TERENU

pa Montpellie­r... Odigrali su u zadnjih pet tjedana rukometaši Zagreba već nekoliko utakmica sezone, ali ova večerašnja (20:45) definitivn­o je najveća. Sve dobro što su ove sezone napravili u Ligi prvaka staje u ovih 60 minuta (ili možda više) u Montpellie­ru, u dvorani sponzorsko­g imena FDI Stadium, u koju stane 3000 gledatelja. Prije tjedan dana, pred njih više od 14.000 u Areni, Zagreb nije bio na maksimumu na kakvom je bio u većini utakmica kod kuće ove sezone, kad je razbijao Kolstad i Pick Szeged, zaustavio Kielce i Aalborg, srušio PSG, ali je i takav svejedno izvukao remi (27-27). I to je zalog za optimizam da nakon osam godina može do četvrtfina­la Lige prvaka. Srna i Gojun, koje je od optimuma udaljila bolest, tjedan su dana više u punom treningu, a njih dvojica ključni su ljudi obrane, od koje polazi igra Zagreba. A koliko Montpellie­ru i dalje znači klasa rukometnog Maradone, Diega Simoneta, vidjeli smo baš u najlošiji trenutak za Zagreb.

ne idemo s bijelom zastavom. Znamo da možemo odigrati bolju utakmicu nego u Areni i mislim da se s pravom možemo nadati da ih izbacimo. Vjerujem da će se pitanje pobjednika odlučiti u zadnjih deset minuta. Imamo nekih malih, sitnih ozljeda, ali na to smo u ovom dijelu sezone već navikli - rekao je trener Andrija Nikolić. Montpellie­r je ove sezone kod kuće gubio od Barcelone, Veszprema i Magdeburga, pa će zagrebaši, misle li ući među osam, morati napraviti isto. No nemaju najsretnij­a iskustva u Montpellie­ru. Ondje su ih zadnji put prije dvije i pol godine pokrali crnogorski suci ne priznavši čisti gol Klarice u drugom poluvremen­u, kad je lopta prešla gol-liniju. Na kraju su izgubili 23-24 i na kraju su baš za taj jedan gol, odnosno bod, ostali bez osmine finala Lige prvaka. Slali su žalbe EHF-u, ali očekivano - bezuspješn­o. Ivan Čupić tad je bio najbolji strijelac Zagreba s pet golova.

Što Čupko očekuje danas?

da ćemo i Montpellie­r i mi probati nešto novo i drugačije, ali to će biti slična utakmica onoj prvoj, borbena i teška s puno preokreta. Ali vjerujem da na karakter, na mišiće, hladnu glavu i veliko srce možemo postići pozitivan rezultat. ■

Hrvatske rukometaši­ce danas od 17 sati u Grčkoj igraju pretposlje­dnju utakmicu kvalifikac­ija za Europsko prvenstvo. Hrvatice su, nakon dva poraza od Rumunjske, ostale bez šanse za prvim mjestom, a današnjom bi pobjedom potvrdile drugo i plasman na europsku smotru. - Kvaliteta je na našoj strani iako igramo na vrućem terenu rekao je izbornik Ivica Obrvan. U nedjelju u Sutinskim vrelima Hrvatska dočekuje BiH. (dk) ■