Glas Slavonije

Oslabljeni Osječani korak do iznenađenj­a u Makarskoj, koban je bio “leteći vratar”

- D. Keler

Osječke malonogome­taše nešto više od jedne minute dijelilo je do iznenađenj­a na startu nove sezone u Supersport Prvoj hrvatskoj malonogome­tnoj ligi. Gostovali su u Makarskoj kod aktualnog državnog prvaka, trener Saša Voldin na put nije mogao povesti neke od svojih važnih aduta, među kojima je bio i Dražen Ćavar, ali njegova momčad držala je Novo Vrijeme na konopcima do 39. minute, ali ga je propustila nokautirat­i.

Malo tko je očekivao kako će Osijek biti tako kompetitiv­an s momčadi koja brani naslov prvaka. No, već kroz kvalifikac­ije za povratak u prvoligašk­o društvo Osječani su nas naučili kako ih nikada ne treba otpisati. Uoči puta na Jadran trener Saša Voldin imao je samo jedan cilj - što skuplje prodati kožu. Nema dvojbe kako je on u potpunosti ostvaren, pa i prebačen, jer Osječani doista mogu žaliti što se iz Makarske nisu vratili s nekakvim plijenom. Kobna je za njih opet bila igra protiv "letećeg vratara" kojoj je Novo Vrijeme pribjeglo

Torcida (Split) - Universita­s

(Split) 1:1, Futsal Dinamo (Zagreb) - Square (Dubrovnik) 2:2, Olmissum (Omiš) - Stanoinves­t Futsal Pula 3:1, Novo Vrijeme (Makarska) - Osijek 4:3, Crnica (Šibenik) - Vrgorac 4:1

MAKARSKA - Gradska dvorana. Gledatelja: 400. Suci: Miloslav Šimac i Mario Budimir (oba Split). Strijelci: 0:1 Damjanović (15), 1:1 Jelavić (19), 1:2 Damjanović (27), 2:2 Sesar (28), 3:2 Vuković (29), 3:3 Lima (33), 4:3 Jefferson (39). Žuti karton: Šalaj (Osijek)

NOVO VRIJEME: Bašković, Vuković, Rafael, Jelavić, Sesar, Suton, Lasić, Jefferson, Musinov, R.gašpar, B.gašpar, Horvath, Barbarić, Herceg.

OSIJEK: Živković, Bogati, Pandurević, Lima, Šalaj, Blagojević, Damjanović, Sinicin, Kotris, Franković, trener: Saša Voldin u posljednje dvije i pol minute susreta kod rezultata 3:3. Urodilo je to plodom, jer je Jefferson u 39. minuti zabio pogodak koji je Makaranima donio pobjedu. Treba reći kako je Osijek dvaput vodio. Damjanović je pogađao za 1:0 i 2:1, domaćin izjednačav­ao, a prvu prednost donio mu je Vuković, u 29. minuti. No, Osječani ni tada nisu pokleknuli, nego su četiri minute kasnije preko Lime došli do još jednog izjednačen­ja na utakmici, ali koliko god hrabri bili više od toga nisu mogli postići. Inače, susret je bio bogat uzbuđenjim­a pred oba vratara koji su, unatoč činjenici da je postignuto sedam pogodaka, svoj posao odradili na visokoj razini. Bilo je mnogo situacija u kojima su Filip Bašković s jedne te Dino Živković s druge strane svojim intervenci­jama držali utakmicu u neizvjesno­sti. Na koncu se prelomila na stranu Makarana, ali ohrabrenje će u njoj pronaći i Osijek, jer se odlično nosio s apsolutnim favoritom s tim da je bio prilično oslabljen. Osijek svoj prvi domaći susret igra za dva tjedna, kada će u Zrinjevac stići Vrgorac. ■