Glas Slavonije

Pobjeda od 46 poena razlike dobra je za samopouzda­nje, ali ne smije nikoga zavarati

- Nino BENČINA

Očekivanja u osječkom košarkaško­m prvoligašu uoči starta sezone bila su optimistič­na. No malo tko je mogao očekivati da će premijerni­h 40 minuta proteći u takvoj dominaciji domaćina u Maloj dvorani Gradski vrt.

Vrijednosn­ice Osijek deklasiral­e si zagrebačke "analitičar­e", koji su na kraju ostali u minusu od 46 poena (104:58). Da su "brokeri" išli punim gasom cijelo vrijeme, razlika bi zasiguro bila i veća. Sudar nekadašnji­h premijerli­gaških takmaca bio je jednosmsje­rna ulica od prvog podbacivan­ja. Za tri minute Osječani su napravii 10:0 i tako najavili kakav će tijek i ishod imati prvoligašk­a premijera. Iako je arhivirana tek prva utakmica, momčad Srđana Helbicha poslala je jasnu poruku konkurenci­ji, koja ima iste težnje, a to je povratak u elitni hrvatski košarkaški razred. - Nisam očekivao da će sve ispasti ovako lako i da ćemo brzo riješiti pitanje pobjednika. Znali smo da protivnik trenutno ne stoji najbolje s tjelesnom pripremom, stoga smo krenuli žestoko otpočetka. Odmah smo se nametnuli, pogodili prvih nekoliko šuteva, dodatno se opustili i odradili dobru utakmicu. Odličan po

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 70. Suci: Barišić, Andrić i Lipovac

VRIJEDNOSN­ICE OSIJEK: Bradford 13, Vranješ 24 (6-7), Dmitrović 2, Tomljenovi­ć, Tokić 11 (0-1), Budimir 21 (1-1), Šiško 5, Bošnjak 8 (1-3), Perković 5 (1-2), Sudžum 15 (1-2), Pavić

HERMES ANALITICA: Baburek 14 (2-3), Grgić 14 (5-9), Tomasevich, Martinac 3, Ninčević 1(1-2), Rukavina 4, Smolić 12 (0-2), Kordić 2, Jacović 8 (2-4), Radonić

REZULTAT PO ČETVRTINAM­A: 36:14, 33:12, 24:13, 11:19 četak - rekao je Helbich nakon svoje premijerne trenerske pobjede na klupi Vrijednosn­ica Osijek. S obzirom na tijek dvoboja, bilo je očekivano da svi iz zapisnika dobiju minutažu. Kapetan Veljko Budimir je za 19 minta ubacio 21 poen, uz osam skotkova i šest asistencij­a. Da je ostao duže na parketu, ne bi vjerojatno izostao ni prvi triple-double. Tihomir Vranješ bio je prvi strijelac utakmice (24), Tadej Tomljenovi­ć prvi asistent (11), a svi ostali odradili su svoje role na zadovoljav­ajućoj razini. Šut je iznosio 54 posto (39-72), trica se gađala 16-37 (43 posto), podijeljen­o je čak 29 momčadskih asistencij­a. Lijepe brojke, ali treba biti realan i naglasiti da su ostvarene protiv momčadi koja ni u čemu nije bila dostojan protivnik. No,dva boda su dva boda, nisu “brokeri” krivi što su imali premijeru koja nije, nažalost, imala tenziju ni ozbiljnog treninga. Već sljedeće subote bit će daleko teža kušnja. Ide se k Riboli Kaštela, gostujuća premijera sigirno će biti izazovnija od ove domaće. ■