Glas Slavonije

Jurišić se u Osijeku predstavio pogotkom

U pripremnom susretu bijelo-plavi opravdali status favorita, a nogometaši Zrinskog Osječko 1664 propisno se ispromašiv­ali

- Krešimir LACKOVIĆ

Jedini slavonski član Supersport HNL-A, Osijek, ugostio je vodeći sastav Supersport Prve hrvatske nogometne lige, odnosno drugog ranga natjecanja, Zrinski Osječko 1664, na pomoćnom igralištu Opus Arene, čime su obje momčadi počele dio pripremnog razdoblja u kojem je "na meniju" i odigravanj­e utakmica.

Radi se o trenutno dvije nominalno najbolje slavonske nogometne momčadi, koje, čini se, neće surađivati samo igrajući ovakve utakmice. Osječki prvoligaš mogao bi sastavu iz Jurjevca, koji svoje prvenstven­e utakmice igra u Gradskom vrtu, ustupiti nekoliko igrača, što će Zrinskom pomoći u borbi za plasman u Prvu HNL. Već je iz Opus Arene u smjeru Gradskog vrta otišao Luka Barić, mladi junior Osijeka, koji je već jučer bio na raspolagan­ju treneru Zrinskog Igoru Budiši i njegovu prvom asistentu Ivici Buljubašić­u. Na improvizir­anoj tribinici pokraj grijanog pomoćnog terena Opus Arene susret su pratili Marko Malenica, Kristian Fučak, Mijo Caktaš i Darko Nejašmić. Zekić im nije namijenio ni minute u toj utakmici, jer su prethodno odradili vrlo intenzivan trening. Sigurno će svi izuzev Fučka, koji je u procesu oporavka, biti na raspolagan­ju u subotu u Kopru, kada Osječani igraju prvu pripremnu utakmicu ove zime izvan svog grada. U petak će se, naime, zaputiti u Novigrad. Zanimljivo je rješenje u slavonskom sudaru isprobao Zoran Zekić. Na početku utakmice u sredini veznog reda s Marinom Prekodravc­em "upario" je Naila Omerovića. Traži trener Osijeka očito brzinu u veznom redu. Na krilima su bili stanti dardni Lovrić i Bukvić, koji je na početku susreta nosio i kapetansku vrpcu, a u vrhu napada ovaj put bio je mladi Amar Zahirović.

Osječani su se, očekivano, nametnuli na početku prvog poluvremen­a, koje je ipak završilo bez pogodaka. U 5. minuti prvi je zaprijetio Zahirović, nakon što mu je Lovrić odložio loptu. Vratar gostiju Marin Stanić izbio je loptu u korner. Lovrić je ugrijao Stanićeve dlanove i iz slobodnog udarca. Za Lovrića je to bila nekada idealna pozicija, malo iskosa s lijeve strane. Zrinski je imao prvi izlet pred Osijekova vrata u 23. minuti, kada je vratar Kolić prvi put imao loptu u rukama. Najozbiljn­iju prijetnju gosti su imali u 34. minuti, kada je pucao Svržnjak s desnog krila, a lopta je otišla pokrajd suprotne Osijekove vratnice. U nastavku su oba trenera promijenil­a momčadi. Prve minute u nekoj utakmici u Osijekovu dresu odigrao je i Roko Jurišić. Nije Zekić bio zadovoljan reakcijom svojih igrača, posebice u intervenci­jama na visoke lopte. Kod jedne takve Zrinski je i poveo. Sjajan pogodak postigao je Bruno Unušić. Pogodio je u 57. minuti lijevom nogom u desne rašlje mladog vratara Tina Sajka. Nije dugo trajalo vodstvo Zrinskog. U 60. minulijepo je ubacio novopridoš­li Jurišić, a među strijelce upisao se mladi napadač Ivan Baković, koji je ove zime povučen s posudbe iz BSK-A. Potom je Zrinski naredao nekoliko odličnih prigoda. Tresla se u 65. minuti Osijekova vratnica. Korov je pucao, a Sajko već bio svladan. Dogan je promašio u 70. minuti novi zicer za Zrinski. Eskinja je sjajno uputio dugačku loptu prema vodećem strijelcu Prve lige, no Sajko je odlično obranio prizemni šut. U

81. minuti ipak je Osijek došao u vodstvo. Drambajev je možda u lošiju situaciji nego što je sam bio stavio Pušića, koji je praktično iz mrtvog kuta uspio pogoditi mrežu. Novu odličnu prigodu propustio je i Zrinski u

85. minuti preko Patricka Pejića. Pucao je pokraj lijeve vratnice. U 87. minuti prvijenac u dresu Osijeka postigao je Jurišić. Ubacio je u šesnaester­ac Matković, Baković nije uspio zahvatiti loptu, što je uspjelo Jurišiću, koji pogađa na drugoj vratnici za konačnih 3:1. ■

OSIJEK – Pomoćni teren Opus Arene. Sudac: Dario Bel (Osijek). Strijelci: 0:1 Unušić (57.), 1:1 Baković (60.), 2:1 Pušić (81.), 3:1 Jurišić (87.)

OSIJEK: Prvo poluvrijem­e: Kolić, Gržan, Duarte, Mkrtchyan, Zebec, Prekodrava­c, Omerović, Bukvić, Lovrić, Mikolčić, Zahirović. Drugo poluvrijem­e: Sajko, Guedeš, Bralić, Vrbanac, Jurišić, Brlek, Pušić, Živković, Matković, Drambajev i Baković ZRINSKI OSJEČKO 1664: Prvo poluvrijem­e: M. Stanić, Oršulić, Čubel, Salapić, Horvat, Škrijelj, Svržnjak, Pekarić, Dabić, Jajalo od 30. Barić i Mujagić. Drugo poluvrijem­e: Čović, Unušić, Oršulić od 60. P. Stanić, Eskinja Kuprešak, Straput, Barić od 60. Dobrilović, Pejić, Korov od 76. Dobrilović, Čilaš i Dogan