Glas Slavonije

Bogdanović efikasan, Spoelstri bogat ugovor

-

Najgora momčad NBA lige taj epitet opravdava iz utakmice u utakmicu. Detroit je upisao već 34. poraz u 37. ogledu sezone, a Pistonse je ovaj put kao gost nadigrao Sacramento. Domaćin je bio iznimno nadahnut u prvoj četvrtini, u kojoj je ubacio čak 47 poena (primio 29), ali u preostalih 36 minuta sve je bilo po starom i Kingsi su slavili sa 131:110. U poraženoj momčadi prvi strijelac bio je naš Bojan Bogdanović. Na parketu je proveo 32:35 minuta te je ubacio 26 poena uz visok postotak (6-7 za dva, 4-7 za tricu i 2-3 s linije slobodnih bacanja), a pridodao je pet skokova, dvije asistencij­e i tri osvojene lopte. Kod gostiju triple-double učinak Domantasa Sabonisa (37 poena, 13 skokova, 10 asistencij­a). Još su igrali: Orlando - Minnesota 92:113, New York - Portland 112:84, Dallas Memphis 103:120 i LA Lakers Toronto 132:131.

Trenutno peti klub na Istoku, Miami (21-15), nije igrao, ali je zato produljio ugovor aktulanom treneru. Tako će Erik Spoelstra (53) voditi Heat još osam godina, a za to će biti nagrađen sa 120 milijuna dolara. To je najduža ugovorena suradnja ne samo u NBA-U već i u čitavom američkom profesiona­lnom sportu, a nijedan trener još nije potpisao za ovakvu svotu. Spoelstra je glavnim trenerom Miamija postao još u travnju 2008. godine, kada je zamijenio Pata Rileya te je s momčadi s Floride osvojio dva naslova prvaka (2012, 2013), a vodio ju je do još četiri finala (2011, 2014, 2020, 2023).

Tijekom dosadašnje karijere ostvario je omjer pobjeda i poraza 725-506 u ligaškom dijelu sezone te 184-109 u doigravanj­u. Brojke će i dalje rasti, kao i stanje na bankovnom računu. N.B. ■