Glas Slavonije

U Orahovici se ovaj put tražila ulaznica više

-

Pred prepunim tribinama orahovačke sportske dvorane u subotu je odigrana odlična i zanimljiva poluzavršn­ica 34. Malonogome­tnog turnira "Zima 2023./2024." u organizaci­ji Caffe bara Blues. Za naslov u najprestiž­nijoj konkurenci­ji, onoj seniorskoj, kasnije sinoć igrali su orahovački Duhovi i Caffe bar Willy bistro Kody iz Ćeralija.

Subota je počela utakmicama za 3. mjesto u kategoriji igrača do 9, 11 i 13 godina. U onoj do 9 godina sastali su se feričanačk­a škola nogometa FEŠK Feraplast i orahovački Caffe bar Blues. Feričanačn­i su bili bolji i uz tri pogotka Ivanovića došli do trećeg mjesta na turniru. U uzrastu do 11 godina za broncu su igrali Škola nogometa FEŠK Klesarstvo Gelo i NK Mladost Čačinci 1, a bolji su bili mališani iz Feričanaca sa 3:2. Kod igrača do 13 godina virovitičk­i Ozbiljni dečki bili su uvjerljivi sa 5:0 protiv Škole nogometa FEŠK Caffe bar Villa. Slijedile su poluzavršn­e utakmice, poražene momčadi ujedno su osvajači trećeg mjesta. Kod igrača do 15 godina sastali su se NK Mladost Čačinci i našički Young Boysi. Završilo je bez pobjednika i bez pogodaka, 0:0, a nakon udaraca sa šest metara precizniji su bili Našičani, koji su tako otišli u nedjeljno finale, a "mladostaši" zauzeli treće mjesto. U uzrastu do 17 godina u ogledu Škole nogometa FEŠK Zeba holtz i NK Sloga caffe bar Bum Zdenci isti scenarij, puno borbe, ali na kraju bez pogodaka. Odluka je pala u lutriji šesteraca, na vratima FEŠK-A briljirao je Orahovčani­n Leon Ament, koji je skinuo dva udarca i odveo svoju momčad u finale. Kod veterana sastali su se Caffe bar Aloha Feričanci i Vaservaga Glasovac Zdenci. Caffe bar Aloha slavio je sa 2:1 i izborio utakmicu s orahovački­m Duhovima. U nastavku su utakmicu za treće mjesto odigrali juniori čačinačkog IN-KOP-A i Caffe bara Bolero Slatina. Čačinčani su bili bolja momčad, te na kraju zasluženo slavili sa 5:2, uz četiri pogotka Kovačevića. I onda spektakl, dvorana je bila ispunjena do posljednje­g mjesta, a večer je ponudila dva seniorska polufinala. Počelo je utakmicom Duhova i Buffeta Munja, koju su predvodili malonogome­taši prvoligaša Osijeka. Duhovi su brzo poveli preko Gvozdenovi­ća, a u drugom dijelu preslikani scenarij. Duhovi su vrebali pogrešku suparnika za brzi protunapad. I dočekali je, a strijelac je bio Šantić, koji je do kraja postigao još jedan pogodak. Munja je potom krenula na sve ili ništa, izvadila vratara i pokušala pritisnuti, no na sredini terena odlično je lopte krao Gvozdenovi­ć i dva puta u samo dvije minute poslao loptu u praznu mrežu za velikih 5:0. Antonio Vratković potvrdio je pobjedu Duhova od 6:0. U drugoj poluzavršn­ici bilo je puno neizvjesni­je, a CB Willy bistro Kody svladao je Lješnjak United sa 3:1. Povela je momčad iz Ćeralija preko sjajnog Pavla Vicića, no vrlo brzo Lješnjak je složio odličan napad, koji završava njihov najbolji pojedinac Tunković. S tih 1:1 završilo je prvo poluvrijem­e, a u nastavku je ekipa Willyja preko Roka Horačeka i Vicića osigurala pobjedu od 3:1. V. Grgurić ■

U9 za 3. mjesto: ŠN FEŠK Feraplast - Caffe bar Blues 3:0; U11 za 3. mjesto: NK mladost 1 - ŠN FEŠK Klesarstvo Gelo 2:3; U13 za 3.mjesto: ŠN FEŠK CB Villa - Ozbiljni dečki 0:5; U15 polufinale: mladost-young Boys 0:0 (p.1:3); U17 polufinale: ŠN FEŠK Zeba holtz-nksloga CB Bum 0:0 (5:4); Juniori - za 3. mjesto: IN-KOP - CB Bolero 5:3; Veterani polufinale: CB Aloha-vaser vaga Glasovac 2:1; Seniori: polufinala: Duhovi - Buffet munja 6:0, CB Willy bistro Kody Lješnjak United 3:1

Nakon drame i poraza u četvrtfina­lu od Mađarske nakon peteraca vaterpolis­ti Srbije izgubili su od Grčke sa 12:10 u razigravan­ju za plasman od petog do osmog mjesta na Euru, koji se igra u Hrvatskoj. Srbija će tako igrati za sedmo mjesto na EP-U, a Španjolska je osigurala mjesto u finalu pobjedom nad Italijom od 7:4.