Glas Slavonije

Promašaji i pogreške plaćeni porazom

-

NOVIGRAD - Stadion Laco. Gledatelja: 150. Sudac: Anel Dizdarević (Poreč). Strijelac: 0:1 Prutsev (54) OSIJEK: Malenica, Omerović, Duarte, Mkrtčjan, Jurišić, Pušić, Prekodrava­c, Bukvić, Caktaš, Lovrić, Mierez. Još su igrali: Jugović, Renan Guedes, Branšteter, Vrbanac, Babić CELJE: Rozman, Vuklišević, Nemanić, Milić, Kouter, Duica, Vrbanec, Aarons, Prutsev, Popović, Edmilson. Još su igrali: Obradović, Ajhamjer, Klašnja, Mačak, Ibrahim, Bajde, Menalo, Adetunji, Veselaj, Džumhur

Nogometaši Osijeka doživjeli su prvi poraz u zimskom pripremnom razdoblju u 2024. Pobijedila ih je vodeća momčad slovenskog prvenstva Celje, na čijoj klupi sjedi hrvatski stručnjak Damir

Krznar. Rezultat je mogao i trebao biti povoljniji za Bijelo-plave, koji su većim dijelom kontrolira­li utakmicu, imali su i bolje prilike za pogodak, ali su ostale neiskorišt­ene, a Slovenci su do pobjedonop­snog pogotka došli iz svog do tog trenutka jedinog pokušaja prema Malenici. U prvih 45 minuta Osijek je bio bolja momčad. Već u osmoj minuti, nakon akcije Lovrića i Jurišića, Vrbanc je zamalo pogodio vlastitu mrežu, a pet minuta poslije veliki promašaj dogodio se Ramonu Mierezu. Sjajno ga je u for izbacio Omerović, Argentinac je s 30-ak metara krenuo sam prema Rozmanu, pa se činilo kako je pogodak neizbježan, ali Mierez kao da se predomišlj­ao na koji način završiti tu akciju, pa je na kraju izabrao najlo

0

šije rješenje, pogodio je Rozmana u nogu. Nešto poslije Rozman je obranio pokušaj Lovrića. U nastavku susreta za Osječane je bila kobna 54. minuta, kada je pogriješio Caktaš, što je preciznim udarcem s 13-14 metara kaznio Prutsev pogodivši sam desni kut. Osijek je do kraja mogao izbjeći poraz, ali je u posljednji­m sekundama Mktrčjan s tri metra udarcem glavom umjesto mreže pogodio vratara Obradovića. D.keler ■