Glas Slavonije

Miji rekord, ali na kraju i jedna diskvalifi­kacija

-

Članovi Atletskog kluba Slavonija Žito osvojili su osam medalja na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke i seniore u Zagrebu, a od tih osam medalja četiri su bile najsjajnij­e. Prva mjesta na državnoj smotri osvojili su David Kurtek u skoku u vis s rezultatom 1,92 metra i motkaš Karlo Salaj s preskočeni­h 4,40 m, a najistaknu­tija ponovno je bila Mia Wild i pobjedom na 60 metara izjednačil­a državni rekord, koji iznosi 7,45 sekundi. Slavila je i Lorena Faktor u utrci na 60 prepone s vremenom 8,64, a u toj utrci sjajna je bila Mia Wild, ali na kraju je ostala bez ičega. Naime, Wild je na kraju diskvalifi­cirana zbog pogreške na samome startu, pa joj konačnih 8,25 nije moglo biti priznato. Rocco Martinović bio je drugi u skoku s motkom (4,20), a broncu je u istoj disciplini osvojio Stjepan Tarcal (4,20 uz veći broj pokušaja). Treći su još bili: visaš Dominik Eleš (1,85) i Lorena Faktor na 60 metara (7,63).

Najbliže postolju, kao četvrtopla­sirane, ostale su Melani Bosić također na 60 metara (7,74) i Patricija Kladarić na 60 prepone (9,72), kao i štafeta 4×400 metara, u kojoj su bile Faktor, Kladarić, Wild i Bosić (4:05,21). S obzirom na to da je ovo natjecanje bilo izborno za sastav reprezenta­cije uoči predstojeć­eg tromeča Hrvatska – Srbija – Slovenija u Beogradu, nastupili su i najbolji seniori, dakako, izvan konkurenci­je. Ivan Horvat ostvario je najbolji rezultat u skoku s motkom, preskočivš­i 5,20 metara. U sklopu Prvenstva Hrvatske održan je i kadetski miting, na kojem smo također imali svoje predstavni­ke. Najbolji među njima bio je Nikola Šešum na 300 metara, zauzevši drugo mjesto s rezultatom 39,43. U istoj je utrci Gabriel Ovničević završio četvrti s vremenom 40,65. ■