Glas Slavonije

Ozbiljnih 30 minuta, pala je nova “stotka”, a na parket izišao kompletan zapisnik

- Nino BENČINA

Prije tri dana u Zagrebu je bilo gusto, protiv Hermesa pobjeda je upisana tek nakon produžetka, čini se da su osječki košarkaši iz tog susreta izvukli neke pouke, pa su već u sljedećem lako došli do bodova. U sklopu 15. prvoligašk­og kola, protiv Mladosti u Gradskom vrtu, sve je išlo kako se i predviđalo. Vrijednosn­ice Osijek rutinski su upisale 14. pobjedu. Dobro, početak je opet bio malo “teretan”, trebala je proći uvodna četvrtina da momčad Domagoja Kujundžića uhvati radnu temperatur­u. Domaćin je mladi zagrebački sastav (juniorska postava Cedevite Junior) dočekao nekompleta­n (ni gosti nisu bili u punom sastavu). Ozljeda noge (stopalo) Vladovića nije ozbiljnija, ali ipak je organizato­r igre preskočio ovaj dvoboj, mirovanje je propisano kao najbolja terapija. U startnoj petorci došlo je do još jedne promjene, na centarskoj poziciji Šuvak je zamijenio Primorca, koji je poznat kao odličan asistent. Bez dvojice startera u igri Brokera bilo je dosta grča, akcije su bile spore i bezidejne, ali dobra vijest je da je Amerikanac Ashton u formi, bez obzira na probleme s prstom. On je u prvoj dionici ubacio 12 poena, a s dva manje na drugoj mu je strani parirao

Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 60. Suci: Mikulić, Narišić i Andrić.

Ashton 27 (1-1), Martinović 5, Stojčić, Kujundžić 23 (2-3), Tomljenovi­ć 5, Dmitrović 9 (2-3), Budimir 3, Šiško 8, Primorac 11, Šuvak 10, Milinković.

Škugor 2 (2-2), Barać, Zemljić 12, Pešić 12, Kroflin 10 (2-2), Pavković 20, Mršić 6 (1-2), Galić 8, Frančeškov­ić, Matelekovi­ć.

Pavković. Nakon isteka desete minute je 22:19, a onda su se stvari na parketu ubrzo počele odvijati svojim očekivanim tijekom. Ulaskom Primorca napad je postao opasniji, raznovrsni­ji, malo se stisnulo i u obrani, pa je već u 14. minuti razlika prvi put dvoznamenk­asta (33:22). Do odmora je ona narasla na 52:38, a treća četvrtina riješila je sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo. Osječani su na povratku iz svlačionic­e bili maksimalno fokusirani, Ashton, Kujundžić i suigrači brzo su slomili suparnički otpor, na ulasku u posljednji­h deset minuta semafor je pokazivao 83:54. Ashton je mogao mirno sjesti na klupu (27 poena, 10 asistencij­a), kao i Primorac (11 poena i šest dodavanja), a u 31. minuti zasluženi pljesak s tribina dobio je i Kujundžić (23). Rezultat nije patio ulaskom igrača s klupe (Martinović, Stojčić, Milinković), a nije bilo potrebe za potrošnjom udarnih snaga, već u nedjelju je novi prvenstven­i ispit, u Malu dvoranu Gradski vrt stiže Ribola Kaštela. ■