Glas Slavonije

Utakmica nije mogla trajati duže od tri očekivana seta

-

Prvu utakmicu u nastavku superligaš­ke sezone osječki odbojkaši odradili su u sklopu 12. kola kod kuće protiv Rijeke. S obzirom na dosadašnji učinak, očekivala se sigurna pobjeda domaćina, koju je Mursa-osijek na kraju i ostvarila. U startnoj postavi domaćoj se publici predstavio novi primač/pucač Poljak Marszalek, a poziciju tehničara zauzeo je Škugor, umjesto dosada standardno­g člana udarne postave Ivančića (viroza).

Nisu mursaši odmah bili na radnoj temperatur­i, pa je tako do sredine prve dionice momčad s Kvarnera bila u prednosti. Imali su gosti tri poena više, a u plusu su bili sve do 13:13, do kada su domaćini popravili svoju najveću boljku dotad, a to je bio prijam servisa. Nakon prvog osječkog vodstva (15:14) trener gostiju Liverić zatražio je time-out, svjestan u kojem bi se smjeru utakmica mogla nastaviti. Kada su uspostavil­i rezultasku kontrolu, igrači Marija Tepperta više je nisu ispuštali. Ubrzo je set uspješno priveden kraju, od vodstva Osječana pa do isteka seta Mursa je suparniku prepustila još samo dva poena. Stoga se u nastavku očekivao s pravom daljnji rezutatski progres favorita. Prve izmjene kod domaćina krenule su od početka drugog seta, Te

Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Maganić i Humski

Vuković, dugandžić (L), Đirlić, Giljanović, šunjo, ivančić, škugor, Viloria, šoš, Perillus, Verasto, Bečeheli (L), Marszalek

Baić, Banko, dukić, kupsjak, Maglica, Maksimovsk­i, Mičetić, Pavlović, Smiljanić (L), Žeželić ppert je odlučio odmoriti Perillusa, a na parket poslati Šunju, koji je prije tjedan dana proglašen najboljim srednjim blokerom juniorskog PH. Za razliku od uvodne, u ovoj je dionici semafor odmah počeo prikazivat­i realne brojke. Brzinskih 5:0 dalo je do znanja da se ništa neće prepustiti slučaju, iako je sredinom druge dionice došlo do malog opuštanja domaćina, što Riječani koriste za smanjenje na 11:14. Nakon što je Teppert zatražio time-out, razlika se opet brzo povećala i drugi set je bio riješen. U trećem domaćin vodi sa 13:7, slijedi serija gostiju od 1:8, ali prva utakmica u drugom dijelu sezone ipak nije potrajala duže od tri seta.

Ostali rezultati 12. kola: Medicinar Trnje – Cratis Varaždin 2:3 (-15,21,22,-17,-14), Centrometa­l – Marsonia 3:1 (17,16,23, 19), Mladost – Rovinj 3:0 (19,18,19), Sisak – Split 3:0 (18,30,22) i Ribola Kaštela – Zadar 3:0 (10,10, 17). N. Benčina ■