Glas Slavonije

Brokeri mogu dobivati i kad ubace malo poena

-

Ništa novoga nije donijela 16. runda Prve hrvatske lige košarkaša. Vodeći dvojac nastavlja svoju pobjedničk­u seriju i mrtvu utrku za "jedinicu". Vrijednosn­ice Osijek imale su ipak nešto zahtjevnij­u domaću zadaću, dok je Kvarner 2010 lako i uvjerljivo slavio protiv Brođana.

Znamo da su Brokeri vrlo efikasna košarkaška družina. Do derbija protiv Ribole Kaštela ubacivali su 91 poen u prosjeku, a sada je stigla i jedna neočekivan­o neefikasna partija. Na kraju je najvažnije da je nakon 40 minuta rezultat bio pozitivan, ali da će Osječani na svom parketu ubaciti samo 65 poena, to se zasigurno nije očekivalo. Iako...

- Znali smo da ćemo protiv Ribole igrati utakmicu na manji broj poena, riječ je ipak od dobroj momčadi, koja je u stanju svakome u ligi praviti probleme. S obzirom na to da smo krenuli u dvoboj, činilo se da ćemo ipak biti napadački učinkoviti­ji. Imali smo jedan neočekivan­i post, ali smo ipak pronašli način kako na kraju slomiti žilavog protivnika - rekao je Fabian Šiško, koji je s 13 poena bio drugi strijelac pobjedničk­e momčadi, iza Amerikanca Jamara Ashtona (16), koji je imao još sedam skokova i pet dodavanja. Trener Domagoj Kujundžić na dvoboju je rotirao osam igrača, a na parketu su još bili: Tomljenovi­ć 10p, 7sk, Primorac 10p, 6sk, 4as, Kujundžić 7p, 9sk, 5as, Budimir 7p, 5s, Šuvak 2 i Dmitro

Vrijednosn­ice Osijek u derbiju svladale Kaštelane usprkos uvjerljivo najneefika­snijem izdanju ove sezone

vić, koji je bio bez učinka za 11 i pol minuta. Na klupi su ostali Martinović, Flanjak, Pavlović i Oreč. Kompletna momčad je pak bez učinka bila čak osam i pol minuta, toliko je prošlo od 16. do 18. poena gdje su Kaštelani zahvaljuju­ći iskusnom Kedži (15) uhvatili priključak, a nakratko su čak i bili u vodstvu. Ali kad je već napad štekao, bar obrana nije i završilo je 65:60 (16:16, 15:14, 22:16, 12:14). Time se pak ne može pohvaliti Marsonia, koja je u Rijeci na kraju imala zaostatak od 40 poena. Nije bilo realno da gosti ugroze favorita, ali sigurni smo da trener Igor Kovačević ne bi imao ništa protiv boljeg otpora, Kvarner 2010 je slavio 96:56 (24:14, 21:19,26:15, 25:8). Gosti su igrali u sastavu: Kovačević, J. Špehar, Carević 7, Zadro 5, L. Špehar 8, Filipović 2, Sekulić, Basset 11, Popić 6 i Jacović 17. Ostali rezultati 16. kola: Gorica - Jazine Arbanasi 103:94, Omiš Čagalj Tours - Zagreb 81:74, Samobor Podstrana 99:65 i Stoja - Crikvenica 59:91. Odgođeno je Mladost - Hermes Analitica. N. Benčina ■